Radnice v Abertamech se stále snaží nabízet návštěvníkům i místním lidem nové možnosti. Aktuálně se město soustředí například na areál technických služeb, kde vzniklo nové záchytné parkoviště a tvoří se také bufet a nové toalety. Ty slouží v zimě hlavně běžkařům. Areál však bude vytížený i v létě, protože už nyní je připraveno několik akcí.

Potvrdil to starosta Abertam Zdeněk Lakatoš. „Je to výhodné místo pro běžkaře, protože zde je dobrý nástup na běžecké stopy. Abertamy jsou hodně vyhledávané běžkaři, a proto se jim snažíme nabídnout co nejlepší podmínky,“ konstatoval abertamský starosta.

Podle něj radnice investovala do zkvalitnění prostředí pro milovníky zimních sportů zhruba dvě stě tisíc korun. „Parkoviště u areálu technických služeb navíc slouží i jako záchytné místo, když je problém odstavit auta jinam kvůli počasí. To využívají také místní lidé, když se například u jejich domů nedá zaparkovat,“ nastínil starosta.

Areál však nezůstane ležet ladem ani v momentě, kdy hlavní sezona odezní. „Určitě ne. 19. března tady bude závod na historických lyžích. Zároveň na jevišti v tomto areálu budeme i prezentovat řezbářské sympozium a máme naplánovanou i tradiční pouť,“ nastínil Lakatoš.
Ochuzeni nezůstanou ani fanoušci hudby, protože město jedná už o třech rockových festivalech. „Tyto programy vítám, konečně se v Abertamech něco děje, dříve tady toho tolik nebylo,“ uvedla osmnáctiletá studentka, která bydlí v Abertamech