Zde se vše chystalo na výstavu skalniček, která zahajuje dnes. Lidé si budou moci prohlédnout skalničky i kaktusy až do úterý 22. května.

„Jsme trochu v nevýhodě, protože některé jiné kluby pořádají podobné výstavy například v parcích či zahradách, kde není nutná taková příprava a přeměna. My sem vždy musíme všechno navozit a přichystat," poznamenala Bobina Bařtipánová, členka Klubu skalničkářů Erika Nejdek.

Lidé, kteří výstavu navštíví, ale neuvidí pouze skalničky. „Nebude chybět pro milovníky exotiky například řada kaktusů, bonsajů a sukulentů," doplnila Bařtipánová. Na výstavě vždy čerpají velkou inspiraci také majitelé zahrádek či zasklených balkonů. „Dalo to fušku připravit, ale jsme rádi, že se vše podařilo," doplnili další členové klubu.

Ten kromě této výstavy připravuje i celou řadu dalších akcí a věcí. „Například někteří členové našeho klubu navštíví v červnu výstavu Floriade v Nizozemí. Zlatým hřebem pak bude setkání našich členů a vedle společenského programu budeme také hodnotit výsledky naší výstavy. Doufáme, že bude úspěšná a lidé si skutečně přijdou na své. Věnujeme tomu všechny síly. Jinak všechny srdečně zveme," doplnila Bobina Bařtipánová.

(jah)