Kyselka – Zchátralé lázně Kyselka nepoutají pozornost pouze místních lidí, ale jejich osud podle Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR sledují i známé osobnosti českého divadla. K lázním Kyselka se nedávno vyjádřily divadelní legendy Jiří Suchý a Jitka Molavcová.

„„Já původně o lázních Kyselka moc nevěděl, ale najednou se zvedl takový šum a začal jsem tu a tam slyšet, že to není v pořádku. Začal jsem se o to zajímat a vyvrcholilo to vlastně, když jsem viděl fotografie, a já jsem žasl. Říkal jsem si, to snad není možný v jednadvacátém století. I kdyby tam nebyly žádné prameny, takový bordel by tam neměl být za žádných okolností. A ještě ke všemu, když jsou tam vzácné prameny, ze kterých se dají těžit obrovský peníze, tak to je skandál,“ řekl ve videocyklu Osobnosti ke Kyselce Jiří Suchý.

„Devastace, ničení, zmar a lhostejnost těch, kteří by mohli pomoci, ale nepomohou, protože ta pomoc jim nevynese žádný finanční zisk,“ doplnila zpěvačka a herečka Jitka Molavcová.

Na závěr tyto divadelní legendy doplnily, že se budou o Kyselku zajímat. „My oba doufáme, že se lázně Kyselka dočkají vzkříšení, jak je slibováno. A zároveň se zavazujeme, že to vzkříšení budeme sledovat, a sice velmi ostře, a kdyby k němu nemělo dojít, tak že se ozveme,“ uzavřely známé osobnosti.

Jak už jsme dříve informovali, společnost Karlovarské minerální vody zahájí obnovu budov lázní Kyselka.

„Jedná se o domy, pro které máme konkrétní využití a náplň. V domě Stallburg vzniknou nové byty, v pavilonu Löschner muzeum. Další využití a funkční náplň budov je základním předpokladem dlouhodobého uchování památkových hodnot,“ upřesnil ředitel firmy Alessandro Pasquale.