Představení pohádky O Balynce, dobrém štěněti však v únoru tohoto roku odehrálo Karlovarské hudební divadlo přímo v Ostrově, v místním kolosálním Domě kultury. Ten je dnes chráněn jako kulturní památka, ovšem o relikvii se nejedná.

Dokonale vybavené jeviště, bohaté navíc snaživými techniky, poskytuje luxusní zázemí pro realizaci divadelní inscenace.

První představení začalo v 8.30 a druhé v 10.00 hodin. Na obou byly děti základních a mateřských škol města, ve kterém divadelní tradice opravdu žije. Nejenom že při Domu kultury pracuje místní divadelní spolek, dětské divadlo má ve městě také svoji tradici a odpovídající úroveň.

Tyto aspekty se promítají do kvality dětského publika. Obě dvě představení byla odehrána do plného sálu. Publikum reagovalo na všechny očekávané interaktivní sekvence jako jednolitý celek, takže i v Ostrově zněl třídící chorál halalí, tralalí mnohasethlasým sborem, nahlas a s přesvědčením. Modré únorové nebe a minus deset stupňů na teploměru ozdobily příchod a odchod malých diváčků na pohádku O Balynce, dobrém štěněti. Psí detektiv i v Ostrově odhalil lumpa, který netřídí domácí odpad.

Pohádka O Balynce, dobrém štěněti a třídě kamarádů od roku 2009 udělala radost již více nežli třem stům tisíců dětí od Aše až po Ostravu. Protože zájem o pohádku neutuchá, má Karlovarské hudební divadlo připraveno i na letošní kalendářní rok 110 představení této veselé hudební inscenace.

Čtveřice herců se letos představí na mnoha významných divadelních a kulturních scénách počínaje lednem a konče vánočními představeními, tradičně již na nové pražské dětské divadelní scéně Medúze na Letné v Národním zemědělském muzeu. Představení by podle plánu mělo zhlédnout přes 30.000 diváků napříč Českou republikou.
Kristýna Sklenářová.