Více než deset let trvalo, než se lidé v Božím Daru dočkali možnosti vybírat si peníze z bankomatu. O uplynulém víkendu se to konečně podařilo a tato důležitá služba už je k dispozici.

Potvrdil to Jan Horník, starosta Božího Daru. „Na Božím Daru se konečně podařilo instalovat takovou zdánlivou ´maličkost´, jako je bankomat. Radnice na Božím Daru strávila mnoho času neúspěšným přesvědčováním všech větších bankovních domů v zemi, aby v městě Boží Dar nainstalovaly bankomat,“ konstatoval božídarský starosta.

Nakonec se podařilo domluvit s jednou pražskou společností, která nový bankomat zprovoznila právě o uplynulém víkendu v centrální autobusové zastávce v Božím Daru.

„Bankomat získal zřejmě hned i jeden z primátů, a to že se stal nejvýše umístěným v České republice, 1 028 metrů nad mořem,“ dodal Horník.
Bankomat je občanům a návštěvníkům města přístupný a v provozu denně po celých 24 hodin a jeho peněžní služby jsou zpoplatněny obvyklými sazbami účtovanými za poskytovaný výběr peněžní hotovosti.

Tento krok, který se městu podařilo vyjednat, vítají také občané Božího Daru. „Určitě jsem za to ráda. Někdy člověk nevystačil s hotovostí a výběr peněz byl neřešitelný. Proto tento krok vítám a musím říct, že podle mě určitě nejsem sama, protože po bankomatu, který by byl nonstop v provozu, volali lidé už delší dobu. Je dobře, že se tedy konečně podařilo bankomat nainstalovat. Hned je zase vše jednodušší a jsem ráda, že to radnice nevzdala,“ uvedla Blanka Doležalová z Božího Daru.⋌