Jednorázové kurzy, celoživotní vzdělávání i celá řada oborů. To vše nabízí pobočka Bankovního institutu – Vysoké školy v Karlových Varech. Nabídka by se měla ještě zvyšovat.

„Působíme tady od roku 2006. Postupně doplňujeme svou nabídku o další novinky. Se zájmem lidí jsme spokojeni. Studenti středních škol o nás vědí a hlásí se jich dost,“ konstatoval Tomáš Prekop, ředitel regionálního pracoviště v Karlových Varech.

Aktuální novinkou je právě celoživotní vzdělávání. „V tom nabízíme několik oborů, například bankovnictví, pojišťovnictví a mnoho dalšího. Podrobné informace najdou lidé například na našem webu. Lidé se mohou stále hlásit,“ potvrdil Prekop.
Celoživotní vzdělávání se organizuje v pátek a sobotu, aby se lidé nemuseli omezovat a zvládali bez problémů i svou práci. „Chceme maximálně vyjít vstříc a nabízíme i nižší ceny než například v Praze,“ doplnil vedoucí.

Vysoká škola v Karlových Varech nabízí bakalářské a magisterské studium. „Školí špičkoví pedagogové, kteří mají za sebou zkušenosti z renomovaných škol. Zároveň neztrácíme ani kontakt se svými absolventy, kterým sdělujeme pravidelně nejrůznější novinky z oboru,“ doplnil vedoucí regionálního pracoviště.

Jedinou vadou na kráse jsou podle vedení školy prostory. „Sídlíme v Drahovicích ve střední pedagogické škole. Jsme za to rádi, ale postupně bychom chtěli zcela vlastní prostory. Bohužel nám zatím nikdo kvalitní variantu nenabídl. Jako by tady nic pořádného nebylo,“ posteskl si Jiří Viktora, vedoucí obchodního oddělení školy.

Bankovní institut se zajímal například o budovu bývalé základní školy Jana Palacha. „Ta byla ale úplně vybydlená a vyžádala by si obrovské investice. Nebráníme se jim, ale potřebovali bychom větší záruky od města. To nám zatím nic podobného nenabídlo,“ dodal Viktora.

Bankovní institut – Vysoká škola však věří, že bude ve zkvalitňování vzdělání v kraji úspěšně pokračovat i v dalších letech.