Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bazárek pro Filípka vynesl přes 20 tisíc korun

Karlovy Vary - Advent, to je čas zklidnění i zamyšlení, ale také konání dobrých skutků. A to si vzaly k srdci Zdeňka Šebková se svými kamarádkami Yvettou Královou a Radkou Pavúkovou. 

3.12.2014
SDÍLEJ:

Bazárek pro Filípka vynesl přes 20 tisíc korunFoto: Ivana Kalinová

Už druhý rok připravují vánoční bazárek, jehož výtěžek jde na pomoc postiženým dětem. Tentokrát finančně pomohou rodičům Vlastě a Tomáši Přibylovým, kteří se starají o těžce nemocného devítiletého Filípka. 

Motto vánočního bazárku, tedy Dělejme dobré skutky a pomáhejme druhým, se zde naplnilo doslova. Už v sobotu po poledni bylo v kasičce kolem deseti tisíc korun a na účtě přes dvacet tisíc korun. V příjemné kavárně Freedom Cafe, v níž voněl vánoční punč i perníčky, si návštěvníci o víkendu mohli koupit keramiku, šperky, knihy, porcelán i hračky. A to vše od pěti korun. Výrobky do bazárku darovali lidé a našly se zde úplné skvosty. Nad akcí převzala záštitu po oba dny i herečka Jitka Smutná, která si nejen povídala s příchozími, ale také nakupovala. „To nás hodně potěšilo. Paní Smutná nás podpořila bez nároku na jakoukoliv odměnu. Stejně tak nám pomohlo Centrum pro zdravotně postižené, které nám pomohlo zorganizovat sbírku, a také další sponzoři," vysvětlila Zdeňka Šebková.

Přes dvacet tisíc korun, to je výtěžek vánočního dobročinného bazaru, který už podruhé zorganizovala na první adventní víkend Zdeňka Šebková s kolegyněmi. Tyto peníze půjdou na pomoc a léčbu těžce nemocného devítiletého Filípka z Karlových Varů společně s dalšími dvaceti tisíci, které jsou už na účtě pro tohoto nemocného človíčka. „Jsme všichni nadšení, nečekali jsme, že přijde tolik lidí. Někteří kupovali, ale někteří si jen tak přišli popovídat s patronkou bazárku Jitkou Smutnou a Filípkovi přispěli, aniž by si něco koupili," neskrývala radost Zdeňka Šebková. Celou charitativní akci zaštítila herečka Jitka Smutná (s tak pohodovou a příjemnou ženou už jsem dlouho nemluvila) a také senátor Jan Horník. Podle organizátorek ale byl na poslední chvíli odvolán do zahraničí, proto mohl Filípkovi, bohužel, poslat jen svůj vánoční příspěvek ve výši dvou tisíc korun. „Ale asi pět žen tady pana senátora v sobotu hledalo. A bylo jim líto, že tady není," prozradily na senátora Horníka organizátorky. Ani Filípek se pro svůj zdravotní stav bazárku účastnit nemohl. Rodiče, Vlasta a Tomáš Přibilovi, ale přišli v sobotu i v neděli. A byli pomocí lidí, kteří stále a stále přicházeli, kupovali a finančně přispívali na podporu dobré věci, až dojati. „Bez manžela bych náročnou péči o Filípka nezvládla," upřímně přiznala paní Vlasta. Díky podle Zdeňky Šebkové patří i Centru pro zdravotně postižené, které bazárku pomohlo s kontem pro nemocného Filípka (číslo je 267429455/0300 a ještě do konce prosince můžete přispívat), a také sponzorům, například Dopravnímu podniku, který bazárku bezplatně pomohl s výlepem plakátů. A také kavárně Freedom Cafe, v jejíchž prostorách se tato charitativní akce konala.

Autor: Ivana Kalinová

3.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Na tržiště přijedou farmáři

Mezinárodní taneční soutěž Grand Prix v Chebu bude mít letos výročí 25 let.

Prestižní taneční soutěž slaví čtvrtstoletí

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Karlovy Vary - Každý amatérský autor z České republiky se může zúčastnit literární soutěže, kterou letos už pojedenácté vyhlásila karlovarská krajská knihovna.

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Karlovy Vary – Svátek naturální kulturistiky a fitness? Ano, přesně tak. Fanoušci tohoto sportu si přišli během sobotního dne zcela jistě na své. Na programu totiž byl ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.

Předjíždějící motorkář skončil v nemocnici, auto je jen nabořené

Karlovy Vary - Řidič osobního automobilu srazil motorkáře, který ho předjížděl. Motorkář byl s těžkým poraněním páteře letecky transportován do nemocnice.

Dvě hromadné nehody způsobili řidiči náklaďáků

Karlovarsko – Dvě hromadné nehody, při nichž to naštěstí odnesly hlavně plechy automobilů a záchranáři pomáhali jen jednomu lehce zraněnému, se staly v pondělí. Obě měli na svědomí řidiči náklaďáků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení