Výstavba bazénu u karlovarské multifunkční haly čile pokračuje. Podle stavebníků se zatím vše daří bez větších problémů. Milovníci koupání si však na jeho dokončení počkají do srpna 2012.

„Zatím nám celkem přeje počasí a plán práce funguje bez problémů. Nyní pracujeme na základech. Ty se řeší pomocí pilířů, protože si to zdejší podmínky žádají. To ovšem není pro nás problém,“ uvedl stavbyvedoucí Lukáš Tichý z firmy Metrostav. „Jsme velmi dobře připraveni a neočekáváme komplikace ani v budoucnu,“ dodal stavbyvedoucí.

Bazén bude mít 25 metrů, bezbariérový přístup a nabídne také bar a další zázemí. Největší hloubka bude 2,8 metru. „Stavbu bazénu jsme zdědili po našich předchůdcích, ale i tak se nám naštěstí podařilo některé věci, které se nám příliš nelíbily, zahrnout do projektu a prosadit úpravy. Původně ještě v opozici jsme jak halu, tak bazén kritizovali, ale nyní už jsou tyto věci rozjeté, a to nezměníme. Snažíme se alespoň pracovat na zlepšeních a možnostech, jak ušetřit. Například místo plánovaných osmi drah jich zde bude šest,“ konstatoval Jiří Kotek, náměstek primátora Karlových Varů.

Zatím se při výstavbě bazénu utratilo kolem sedmi milionů korun. „Celková vysoutěžená cena je však přes 280 milionů korun. Snažíme se však šetřit a pečlivě kontrolujeme jak stavbu samotnou, tak i finanční záležitosti,“ doplnil Kotek.

„Zatím jsme vyvezli ze stavby sedm tisíc metrů kubických zeminy,“ doplnil k aktuální situaci stavbyvedoucí Tichý.

Bazén bude k dispozici i pro nejrůznější plavecké závody i celou řadu dalších akcí. „Rozhodně je bazén koncipován tak, aby splňoval ty nejpřísnější nároky a nabídl skvělé podmínky pro plavecké závody. Ty totiž v Karlových Varech příliš často nejsou, protože evidentně podobný bazén přímo u sportovního komplexu KV Areny chybí,“ sdělil karlovarský náměstek Kotek.

O výstavbu bazénu se zajímá také společnost KV Arena. „Určitě nás tato stavba velmi zajímá a snažíme se aktivně komunikovat, a pokud můžeme, tak i poradit, aby vše dopadlo co nejlépe a nejekonomičtěji,“ potvrdil Roman Maleček, jednatel společnosti KV Arena.