Jenomže Thermal se proti podobným nařčením brání.

„Už v prosinci loňského roku jsme na představenstvo společnosti Thermal-F pozvali primátora Petra Kulhánka (KOA), kde jsme záměr bazénový komplex prodat avizovali kvůli ekonomickým důvodům. A přednostně jsme jej nabídli městu ještě před vyhlášením veřejné soutěže. Vše je uvedeno v zápisu," uvedl Adam Vojtěch, člen představenstva společnosti Thermal-F., a dodal, že od primátora dostalo představenstvo slib, že vše projedná s vedením města. „Jenomže odpověď jsme neobdrželi, na naši nabídku město vůbec nereflektovalo. Z toho jsme usoudili, že zájem není," vysvětlil Adam Vojtěch, podle něhož nebyl tento postup zcela férový. „Pak nás pochopitelně zaráží primátorovo prohlášení, že kvůli prodeji bazénu mu krvácí srdce. Město si nyní staví už druhý vlastní bazén, zatímco do bazénového centra v Thermalu, které využívali návštěvníci Karlových Varů a také zdejší lidé, nedalo během dvaceti let ani korunu," doplnil Adam Vojtěch.

Primátor Kulhánek návrh na odkoupení venkovního bazénu Thermalu městem potvrdil, ale dodal, že cenová regulace jeho součástí nebyla. „Na představenstvu to zaznělo a pak jsme to projednávali na poradě vedení města. Co bychom si s bazénem ale počali?" uvedl s poukazem na to, že město na to nemá peníze. A ohradil se i proti výtce, že na provoz bazénu u Thermalu město roky nedalo ani korunu. „Přece není možné investovat do cizího majetku," zdůraznil primátor. Ale také podotkl, že podnět města, aby se z hotelu Thermal stala nemovitá kulturní památka, naprosto nesouvisí s prodejem bazénu. „S tím toto podání na ministerstvo vůbec není spojeno. Je to navíc běh na měsíce, ne-li rok," vysvětlil primátor Kulhánek.

Město nyní s Thermalem spolupracuje na tak zvané studii revitalizace veřejného prostranství před hotelem. Tyto pozemky od budovy bývalého gestapa na I. P. Pavlova až k Poštovnímu mostu patří Thermalu včetně stráně nad bazénem, a pokud by je v budoucnu případný majitel hotelu oplotil, pak Karlovy Vary přijdou o třetinu obchodně- správního území města. Pokud by podle primátora Kulhánka vše šlo správným směrem a domluva by byla možná, pak by se na revitalizaci tohoto prostoru mohly využít evropské dotace.