Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bazén v Bulharské se vrací jako bumerang. Teď na ministerstvo

Karlovy Vary - Od roku 2005 protestovali proti černé lidé proti stavbě bazénu a sauny arménského podnikatele Divotyana. Dodatečně legalizovaná stavba teď narazila na jím zabraný sklep

22.11.2011 14
SDÍLEJ:

NEKONEČNO V BULHARSKÉ. Na bazén, kterýsi zde v suterénu postavil arménský podnikatel v rámci úprav bytu, je řada stížností. Tenotkrát se jimi bude zabývat ministerstvo pro místní rozvoj. Foto: Deník/ Jakub Kopřiva

„Já prostě nechci stavebníkovi trubky v mém sklepě, nechci v něm mít zazděné okno a nechci, aby mi stavební vyrážel dveře od sklepa pokaždé, když bude chtít provádět údržbu, opravu či montáž nových trubek,” obnovuje letité stížnosti na arménského podnikatele Levo Divotyana Marcela Váňová, která si v roce 2010 koupila v v domě v Bulharské 25 byt se sklepem. Sklep podle ní tvoří příslušenství k bytu v domě v podílovém spoluvlastnictví v vklad práva byl zapsán na katastrálním úřadě v listopadu 2010. Jenomže sklep používat nemůže. Proč?


Zabral si jej arménský podnikatel Levo Diotyan, jemuž karlovarský stavební úřad dodatečně legalizoval v rámci stavebních úprav bytu v témže domě vybudování sauny a bazénu v suterénu. „V mém sklepě je stavebníkovo potrubí. Z toho důvodu mám kompletně zazděné okno a totálně znemožněnou ventilaci i jeho odvětrání na úkor jeho bazénu a sauny. Ze sklepa mi navíc udělal skládku jeho stavebního materiálu a sutě. Ke stavebním úpravám obdržel povolení, ačkoliv neexistuje svolení minulého majitele ani mé,” zdůrazňuje. Se stížností se nejprve obrátila na stavební úřad Krajského úřadu Karlovarského kraje. Když neuspěla, námitky zaslala Ministerstvu pro místní rozvoj.


„Mně jde o můj plesnivý sklep, který stavebník nadobro zničil. Má zde osm potrubí a dveře vyrazil bez mého svolení, které neobdržel ani od původního majitele. „Krajský úřad mi dále neobjasnil dle jakého klíče používá v dokumentech název jednou bazén, pak vanu a jindy whirlpool. tato nádrž na vodu má rozlohu 22,42 metrů čtverečných. Jsme přesvědčena, že krajský úřad má Státní normy, kde je jasně napsáno co je bazén, vana či whirlpool. Podle krajského úřadu má navíc bazén při výšce hladiny 0,75 metrů obsah 10,81 metrů krychlových, tedy 11 tun vody. Podle výsledků, které jsem obdržela já, se sekl o pět tisíc litrů. jde tedy o 17 listů vody ve vaně? V lidsky přehledném měřítku je to jako 17 menších aut ve whirlpoolu,” kritizuje úřad Váňová. A dodává, že většinový souhlas spoluvlastníků domu k jejímu sklepu nikdy nebyl a nebude.


Karlovarský stavební úřad je ovšem přesvědčen o opaku. „Dům v ulici Bulharská 25 koupili jeho obyvatelé dle občanského zákoníku nikoliv dle zákona o vlastnictví bytů, tudíž nevlastní byt, ale podíl na domě. V případě, že o něčem rozhodují, musí být pro většina z nich. A tak tomu bylo i v případě rozhodování o povolení stavby pana Divotyana. Souhlas k ní dala nadpoloviční většina podílových spoluvlastníků domu a souhlasili také s vedením potrubí ve sklepech, které jsou opět ve společném podílovém vlastnictví. Tudíž paní, která si stěžuje, nemůže tvrdit, že se jedná o její sklep. Ten totiž vlastní pouze z podílu,” vzkázali úředníci prostřednictví mluvčí magistrátu Michaely Kousalové.


Ta doplnila, že stavební úřad provedl v letošním roce kontrolní prohlídku, na základě které bylo zjištěno, že potrubí vzduchotechniky a kanalizace je provedené v souladu s projektovou dokumentací stavby, ke které dala souhlas většina podílových vlastníků.


„Krajský úřad vydal na základě přezkumu, že se stavební úřad nedopustil ve vyřízení stížnosti žádných pochybení. Krajský úřad také potvrdil, že dodatečné stavební povolení bylo vydáno v souladu se zákonem a je pravomocné,” zdůraznila mluvčí. Podle ní paní stěžovatelka podala již několik stížností, kterými se zabýval stavební úřad i krajský úřad, žádná z nich však nebyla shledána jako oprávněná.


A krajský úřad? Po posouzení žádosti Marcely Váňové o obnovu řízení ve věci dodatečného povolení stavby v objekt Bulharská 25 neshledal důvod pro obnovu řízení. V rozhodnutí, kterým byla žádost o obnovu řízení zamítnuta, se stavební úřad řádně vypořádal s jednotlivými důvody uvedenými žadatelkou. V současné době je rozhodnutí napadeno odvoláním a spis ve věci obnovy řízení bude v nejbližší době postoupen nadřízenému správnímu orgánu Ministerstvu pro místní rozvoj k posouzení v odvolacím řízení,” konstatovala mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Autor: Ivana Kalinová

22.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 14
SDÍLEJ:
Nehoda motorky. Ilustrační foto.

Předjíždějící motorkář skončil v nemocnici, auto je jen nabořené

Snímky z míst hromadných dopravních nehod.
4

Dvě hromadné nehody způsobili řidiči náklaďáků

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

FOTO: Mladí, začínající rybáři závodili v lovu na udici už tradičně Na Kocandě

Karlovarsko - Přípravy a těšení na dětské rybářské závody se pokaždé nesou ve velkém napětí a očekávání. Nebylo tomu jinak ani Na Kocandě, kde proběhly další rybářské závody mladých, začínajících rybářů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení