Současné vedení hotelu převzalo tento podnik v době, kdy vykazoval ztrátu. V současné době však patří hotel Thermal mezi jedny z nejúspěšnějších státních podniků, a to zejména tím, že se vedení podařilo dostat podnik do černých čísel. Lidé se tak ptají, proč chce hotel mít přes zimu bazén uzavřen. Důvod je přitom prostý. Zimní provoz bazénu stojí hotel i tak ohromnou sumu peněz.

„Bazén bude uzavřen na dobu pěti měsíců, a to od 1. listopadu do 1. dubna," uvedl Josef Pavel, ředitel hotelu Thermal. „Zimní provoz bazénu nás každoročně stojí kolem pěti milionů korun. Zatím to vypadá, že toto opatření budeme provádět každý rok. Abychom tak činit nemuseli, musela by se buďto výrazně zlevnit energie, a nebo být pro nás úplně zdarma," dodal.

„Myslím si, že není moudré řešení uzavírat přes zimu bazén. Jezdíme sem s rodinou zdaleka a řekl bych, že by to mohlo také škodit zimní turistice v Karlových Varech," řekl lázeňský host z Brna.

„Dalším řešením, jak se vyhnout uzavření bazénu, by bylo zvýšení ceny vstupného. Částka by se musela vyšplhat až do výšky šesti set až sedmi set korun, a to samozřejmě nechceme," dokončil Josef Pavel.