Například chebský bazén je starý přibližně 45 let. „Mezi návštěvníky je velmi oblíben, a to zejména pro svou čistotu a ochotný personál,“ řekla mluvčí Městského úřadu Cheb Simona Liptáková. Jedna z největších oprav v posledních letech zde proběhla v roce 2015, kdy zde vyrostla nová recepce, došlo k opravě fasády a zateplení. Ne všechny změny jsou ale na první pohled patrné, mezi takové patří třeba výměna pískových filtrů či instalace lapačů vlasů. „Kromě toho se zde provádí každoroční úpravy, například opravy strojního zařízení, broušení a natírání bazénové vany, nebo také opravy vodovodních potrubí a vzduchotechniky,“ podotkla Simona Liptáková. A jak potvrdila, právě stáří bazénu si žádá častější práce. I proto se v minulosti mluvilo o výstavbě městských lázní. Ty se měly nacházet u zimního stadionu, místo však trápí podzemní voda. Vylepšit tak chce město v nadcházejících letech současné zařízení.

„Do budoucna náš čeká rekonstrukce stropních podhledů a osvětlení, zavedení turniketového systému nebo třeba rekonstrukce dětského bazénku,“ dodala mluvčí.

Čtyřicet let funguje i bazén v Aši, který ročně navštěvuje přes 35 tisíc návštěvníků. Od roku 2009 město bazén postupně modernizuje. „V roce 2009 byla opravena a zateplena střecha bazénu, na podzim roku 2012 byla osazena nová technologie úpravny bazénové vody. V roce 2013 byla rekonstruována sociální zařízení v části vyhrazené pro pány. V roce 2014 jsme nechali provést plánovanou rekonstrukci dámských sprch, sociálních zařízení a instalaci solárního systému na ohřev vody. Současně se uskutečnilo také již delší dobu plánované propojení venkovních a vnitřních bazénů,“ vyjmenoval historii modernizace mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. A před rokem zde dokončili rekonstrukci kotelny a vzduchotechniky za téměř pět milionů korun. Obě technologie byly již v havarijním stavu.

Ilustrační foto.
Lidí bez práce přibývalo jen měsíc. Teď se zase vývoj mění k lepšímuKrytý bazén v Sokolově nabízí široké veřejnosti možnost aktivní formy odpočinku a sportovního vyžití v klidném a příjemném prostředí zámeckého parku poblíž centra města.

Je v provozu od ledna 2000, kdy byl po rozsáhlé rekonstrukci, financované městem Sokolov, znovu otevřen po desetileté přestávce. Majitelem bazénu a zároveň jeho provozovatelem je městská organizace Sokolovská bytová.

V roce 2005 byla realizována plánovaná přístavba haly bazénu a provedena rekonstrukce bazénové vany. Obojí za přispění dotací.

Areál v současné době návštěvníkům nabízí 25metrový bazén s chrličem, dva whirlpooly, dva tobogany v délkách 93 a 23 metrů. Pro děti je k dispozici dětský bazének s teplejší vodou, vybavený vodními atrakcemi a skluzavkou. V oddělených sprchách jsou návštěvníkům dále k dispozici parní komory zvlášť pro muže a ženy. Všechny atrakce včetně parních komor mohou návštěvníci bazénu využívat zdarma.

Součástí areálu je dále občerstvení s výhledem na bazén, které mohou využívat návštěvníci bazénu společně s příchozími návštěvníky. Bazén hojně navštěvují lidé z celého regionu. Města jako Kraslice či Chodov totiž plavecký bazén pro veřejnost nemají.

Chebský most v Karlových Varech je kulturní památkou. Rozhodlo o tom Ministerstvo kultury na návrh Národního památkového úřadu v Lokti.
Lávky a mosty? Časovaná bomba

(sim, roc)