Na současnou situaci zareagovala společnost Jan Becher – Karlovarská Becherovka. Ta včera ráno zahájila výrobu limitované edice Becherovky Lemond, kde snížila obsah alkoholu na devatenáct procent. To je o jedno procento méně, než měl původní produkt.

Současně zahájí okamžitě distribuci na český trh do maloobchodní sítě a také restaurací a barů. Jakmile bude zákaz prodeje zrušen, do regálů a barů se vrátí tradiční dvacetiprocentní verze.

Včera se také vrátila ochutnávka Becherovky Lemond do prohlídky v rámci Jan Becher Muzea v centru Karlových Varů, a návštěvníci tak byli prvními, kdo nový produkt ochutnal.

„Uvedení Becherovky Lemond 19% na trh je reakcí na současný plošný zákaz prodeje alkoholu 20 procent a výše. Jsme rádi, že můžeme zákazníkům nabídnout jejich oblíbený produkt. Tento krok nám také umožňuje částečně zachovat provoz a tím práci pro naše zaměstnance, částečně kompenzovat další finanční ztráty a také pomoci našim zákazníkům, provozovatelům barů a restaurací, kteří jsou situací postiženi nejvíce," uvedl ředitel společnosti Anthony Schofield.

Firma začala s distribucí okamžitě. Podle výrobního ředitele Vladimíra Darebníka je chuť limitovaného Lemondu stejná. „Provedli jsme několik senzorických testů a ochutnávek a je zřejmé, že jemná citrusová vůně a chuť Lemondu zůstávají snížením obsahu alkoholu o procento neměnné. Proto jsme okamžitě přistoupili k výrobě. Becherovka Lemond je jediný produkt z portfolia karlovarské likérky, jehož obsah alkoholu jsme mohli snížit. Toto řešení samozřejmě nelze aplikovat u Becherovky Original, jejíž receptura se za více jak 205 let nezměnila," uvedl výrobní ředitel.

Firma zatím vyrobí podle výrobního ředitele 70 tisíc lahví, ale nemusí být vůbec konečné. Na lahvích bude i nápis, že jde o limitovanou edici.

Tento nový produkt už by se mohl podle firmy objevit v regálech obchodů během zítřka.