Pohádkovou cestou se tentokráte během v pořadí devátého ročníku slavností vydal Bečov nad Teplou. Slavnosti navazují na celoroční projekt správy státního hradu a zámku „Myslíme na děti". Započaly v pátek a trvaly až do nedělních odpoledních hodin.

V pátek byly zahájeny koncertem při svíčkách v kostele svatého Jiří, při kterém hrála duchovní hudba.

V sobotu jste ve městě mohli potkat loupežnické družiny. Ty se střetly v souboji o nadvládu nad Bečovem. Po celou dobu tento program doprovázela hudba, tance, humorné souboje a kejklíři. „Hudbu a divadelní program připravili Ivan Strejc a režisér Silovský," řekla starostka města Olga Haláková.

Na slavnostech nechyběl ani majitel stájí Josef Klein, který na svých koních povozil nejen ty nejmenší, ale i dospělé, pokud měli zájem. Děti se mohly nechat povozit na ručně poháněném kolotoči se zvířátky.

Nedělní program byl věnován rodinám s dětmi. Úplnou tečkou za těmito překrásnými slavnostmi byl koncert Bečovských fléten.

Záštitu nad slavnostmi převzal vnuk posledního majitele Maximilian Prinz von Croy z rodu Beaufort Spontin. Pozvání přijal také Danny Douglas, který byl čestným hostem. Je to hlavní iniciátor nálezu relikviáře svatého Maura.

„Bečov vykročil ke změně. Doposud bylo město centrem cestovního ruchu. Jeho potenciál je obrovský. Máme štěstí, že město zdědilo obrovský materiální i duchovní potenciál," řekla starostka. Jak také řekla, díky přítomnosti státního hradu a zámku a rovněž relikviáři svatého Maura má velice vysokou návštěvnost.

„Připravujeme se na rekonstrukci hradu. Věříme tomu, že po ní bude návštěvnost ještě o mnoho vyšší. Úkolem bude připravit zázemí pro návštěvníky. Počínaje parkováním a konče v neposlední řadě restauracemi. V tuto chvíli je možné říci, že jsme na startovní čáře," dodala starostka Olga Haláková.

„Slavnosti se nám opravdu moc líbily a už se těšíme na příští rok. Děti se tu vyřádily a musíme uznat, že my také. Podívaná byla opravdu skvělá a ti, kteří letošní slavnosti nestihli, ať příště určitě přijdou. Stojí to za to," pochvalovaly si rodiny s dětmi.