V sobotu na bečovském náměstí zahrálo pět kapel. Se svými vystoupeními se představila také dvě divadla. Divadlo Letadlo, které zahrálo před radnicí hru Průzkumníci v lese. Divadelní spolek ochotníci Ostrov zahrál představení Dorotka a pentlička. Obě představení měla u publika úspěch. „Divadlo Letadlo známe. Jsem tu se třemi vnuky a ti se na představení moc těšili. Navíc je dobře, že nakonec vyšlo i počasí. Jsme tu od rána a vypadá to, že vydržíme až do večera,“ řekla s úsměvem návštěvnice oslav Jana Černá z Karlových Varů a dodala, že ještě nevynechala jediný ročník slavností.

Oslavy přilákaly také mnoho turistů na bečovský zámek. Až z Plzně tam dorazila paní Ivana Ježková. „Přijela jsem s dcerou a chtěly bychom se jít podívat na relikviář. Bohužel volný termín je až za hodinu a půl, tak se půjdeme podívat na oslavy a na prohlídku se vrátíme,“ sdělila Ježková s tím, že letos relikviář uvidí po čtvrté. „Je tak nádherný, že bych se na něj mohla dívat neustále,“ uzavřela.

Slavnosti pokračují ještě v neděli. Startují v osm ráno Snídaní v Bečovské botanické zahradě vystoupením kapely Mariachi Espuelas, poté zahraje Burgr Band, Fernetic, Fúze BuFet, Bečovské flétny a program zakončí ve 14:30 dětské divadelní představení.