„Rekonstrukce bude s ohledem na finanční náročnost rozdělena do několika etap. První začne v nejbližší době, začneme opravou střech a výměnou oken ve výdejně. Tam jsou okna v nejkritičtějším stavu,“ řekla starostka Olga Haláková.

Momentálně se dokončuje stavební projektová dokumentace, která je v tomto případě konzultována s Národním památkovým ústavem v Lokti. To z toho důvodu, že budova se nachází v městské památkové zóně. Oprava budovy je o to komplikovanější.

Nynější vzhled byl naposledy upraven v sedmdesátých letech, kdy objekt prošel velkou rekonstrukcí.

I díky tomu jsou v této chvíli právě okna v dožilém technickém stavu. „Proto se projektová dokumentace zaměřila primárně na střechu, okna, dveře a fasádu. Po předání projektové dokumentace městu budeme žádat o dotace na realizaci obnovy nemovitosti, zejména z Ministerstva kultury České republiky, kde lze získat na opravu tohoto objektu zhruba 50 procentní dotaci,“ sdělila Haláková.

Co se týče finanční náročnosti, tak například jen výměna všech sta kusů oken, která musejí být dřevěná a členěná dle památkové péče, je odhadována na zhruba 2 až 2 500 000 milionů korun.

Vnitřní prostory školy jsou již plně a moderně vybavené. Jednotlivé učebny mají dokonce i své interaktivní tabule, které jsou mezi žáky velmi oblíbené.

„Rekonstrukce vnějších prostor byl tak další logický a navíc nevyhnutelný krok. Jsem ráda, že můžeme žákům i pedagogům zase o kousek více školu zpříjemnit,“ dodala Haláková.