Jak konstatovala ředitelka školy Petra Kvitová, nejen pro děti, ale i samotné zaměstnance to byl velký zážitek. „Jsme malá škola a malé město. Jsme rádi, že i na nás se nezapomíná a že i k nám přijeli vojáci s takovou výbavou,“ reagovala ředitelka bečovské školy. Obě strany si setkání pochvalovaly, protože se konalo v rodinné atmosféře. Učitelky tak napekly vojákům buchty. Vojáci do Bečova přijelis kompletní výstrojí i vybavením, ke kterému patří zbraně i specializovaná vozidla, ať už velká tatra, vojenská sanitka či landrover. „Všechno si děti mohly osahat, vše si mohly vyzkoušet. Mnohé si oblékly i protichemickou výstroj,“ řekla ředitelka.

Ilustrační foto
Senior expres využilo přes dva tisíce osob

Petr Toman z odboru komunikace Ministerstva obrany upřesnil, že projekt POKOS se snaží žákům přiblížit, jaké úkoly musí vojáci v rámci své profese plnit, proč jezdí na zahraniční mise nebo jak se mají civilisté chovat v krizových situacích.

Zastavení v Bečově bylo původně určeno dětem ze 4. až 9. tříd, nakonec se ho kvůli jeho výjimečnosti zúčastnili i ti nejmenší z mateřinky. „I když je nás ve škole jen 150, můžeme se naštěstí podobných projektů účastnit. V pondělí jsme tak měli besedu o kyberspolečnosti. V nejbližší době nás čeká diskuse o morálce a etice,“ dodala Kvitová s tím, že například u divadelních představení k nim pořádající už tak shovívaví nejsou.

„Když zjistí, že je nás ve škole tak málo, tak řeknou, že nepřijedou, protože by se jim to nevyplatilo,“ uzavřela ředitelka.

Ilustrační foto
Nemocnice zakázaly kvůli chřipkám návštěvy