Přípravy na již deváté historické Bečovské slavnosti jsou v plném proudu. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program i pár novinek.

Letošní slavnosti nesou zcela netradiční podtitul „pohádkovou cestou" a navazují tak na celoroční projekt správy státního hradu a zámku „Myslíme na děti". Hlavním tématem a posláním letošního ročníku slavností bude pobavit a zase pobavit.

„Ve městě potkáte loupežnické družiny, které se střetnou v poctivém ´souboji´ o nadvládu nad krajem Bečovským v pásmu plném hudby, tance, kejklení a humorných soubojů," uvedla Olga Haláková, starostka Bečova.

„Největší novinkou letošních slavností a vystoupením, na které se osobně velmi těším bude koncert žesťového orchestru Intrády, který bude hrát z vyvýšených míst města. Těmi budou například zdi radnice, kostela a nebo hradu," doplnila starostka.

„Součástí historického víkendu bude i dobové tržiště s replikami chladných zbraní, helmicemi a erby, kovářským mistrem, malovaným sklem, keramikou, oděvy z ručně tkaných látek, ručně kovanými šperky, svíčkami z včelího vosku, replikami historického skla, klasickou českou bižuterii a dalším zbožím," pokračovala dále Haláková.

Nad Bečovskými slavnostmi převzal záštitu Maxmilián Prinz von Croy a čestným hostem bude také Danny Douglas, hlavní iniciátor nálezu relikviáře svatého Maura.

„V pátek si začnou slavnosti Koncertem při svíčkách, který se uskuteční v kostele svatého Jiří. V sobotu se na scéně u radnice, u zámku a v zámeckých zahradách představí také hudební skupina Milvus, kejklíř Vojta Vrtek, tanečnice ze skupiny Srdcové Eso, loupežníci ze skupiny Pantaleon, šermíři z Glorie a loutkový soubor z Třemošné. Vrcholem večera bude závěrečný rej účinkujících v restauraci Stará poštovna a následně hudební vystoupení pozvaných skupin. Nedělě pak bude věnována dětem a rodinám. V deset hodin ráno se na zámeckých terasách uskuteční vyhlášení fotografické soutěže a v jedenáct hodin pak vystoupí mateřské školy z Bečova nad Teplou, taneční skupina Cats a Krásného Údolí, Mateřské centrum Cvrček," dodala starostka.

„Závěr slavností bude patřit pohádkám a od tří hodin odpoledne začíná koncert souboru Bečovské flétny a klarinety," dokončila Olga Haláková.

Hlavní scéna bude opět umístěná v prostoru u radnice. Zde se využije přirozeně svahovitý terén mezi budovou radnice a Mariánského sloupu.