Na nádraží měla mašina přijet z Karlových Varů i s družinou Františka Josefa I. a odstartovat slavnosti, které se v Bečově konaly už pojedenácté.„Příjezd lokomotivy se nepovedl, ze zdravotních důvodů organizátora muselo být bohužel největší lákadlo zrušeno. Přesto si myslím, že se lidé měli na co dívat, po městě jezdil krásný parní automobil, který alespoň mohl původní atrakci zastoupit," řekla starostka Olga Haláková.

Nadšenci parních strojů se tak mohli kochat historickým parním automobilem, který vyvážel zájemce na kratší projížďku. Stroj, který patří jen mezi tři na celém světě, si tak dopřál v Bečově pár hodin slávy. Bez tří nadšenců, kteří dávali automobil dohromady zhruba pět let, by se to ale neobešlo.

„Letos je to třetí sezona, kterou jezdíme a kdy už je stroj v provozu. Původně jsme chtěli s kamarády malou parní lokomotivu, ale tu jsme nesehnali, takže jsme se nakonec dostali k parnímu automobilu," uvedl jeden z majitelů Petr Vopřada.

Slavnosti ozvláštnila také revue veteránů. Historickým centrem Bečova tak projelo 66 aut a bylo na co se dívat.„Je to celkem zajímavé zpestření. Mám rád techniku, tak to bylo velmi milé překvapení," doplnil jeden z návštěvníků.

Třídenní slavnosti zakončil v neděli program pro rodiče s dětmi. Zkrátka nepřišli ani mlsouni. V zámecké zahradě se hodnotil ten nejlepší bečovský koláč.

Štěpánka Becková