Návštěvníci se na ní mohou účastnit nejen různých workshopů, ale mohou se naučit i něco ze sebeobrany pod taktovkou Krav Maga. Na bečovský hrad přijedou i policejní psovodi, jednotlivé složky se svými zásahovými vozy a vězeňská služba tam předvede svou činnost. Součástí mimořádné akce je podle kastelána Wizovského podpis memoranda o spolupráci mezi Státním hradem a zámkem Bečov a Vyšší policejní školou a Střední policejní školou v Sokolově.

„Cílem této ojedinělé mezirezortní akce je netradičně oslovit širokou veřejnost a mladou generaci s problematikou osobní bezpečnosti ve spojení s prezentací činnosti bezpečnostních složek státu v atraktivním prostředí hradu Bečov,“ uvedl kastelán, který připomenul, že celý památkový areál, kde je umístěn poklad – relikviář svatého Maura, je díky pravidelným bezpečnostním cvičením, nejvyššímu možnému technickému a technologickému zabezpečení, vysoké úrovni výkonu bezpečnostní služby, protipožárnímu systému a bezpečnostnímu rámu, jedním z nejbezpečnějších míst u nás.

Zdroj: Státní zámek a hrad Bečov nad Teplou

Akce začíná v Bečově už v 9 hodin ráno a její zakončení je naplánováno až na 17. hodinu. „V průběhu dne bude v zámeckých zahradách představena dynamická ukázka práce Vězeňské služby a policejních psovodů. Nebude chybět ani možnost vyzkoušet si nejúčinnější sebeobranu Krav Maga s hlavním instruktorem Josefem Miskolczim, prožít výcvik malého rytíře ve středověku či si prohlédnout s Radkem Jirsou výsledky práce odsouzených z Věznice v Horním Slavkově, kteří získali hlavní cenu v mezinárodní soutěži vězeňského umění v polském Szumu. Na hradních i zámeckých nádvořích budou informační stánky a vojenská, policejní i hasičská technika s možností nahlédnout do bojových, eskortních i zásahových vozů. Vyvrcholením dne pak bude závěrečná prezentace 25. výročí projektu BIS „RIDERS – aneb s rozumem a odvahou, rychle a přesně,“ uzavřel kastelán Wizovský.