V době koronaviru se regionálním památkám mimořádně daří. Například bečovský zámek láká své návštěvníky nejen na tradiční prohlídky v omezeném počtu, ale i na celou řadu zajímavých akcí. Ta nejbližší se uskuteční již tento víkend. „Se spolkem Move Your Self jsme připravili akci pro všechny ty, co mají radost z pohybu a aktivně stráveného času. Na příchozí čeká program na terasách zámku, ve kterém se vystřídají lekce yogy, step aerobicu, jumping fitness a kruhové tréninky. Příznivci běhu a nordic walking se vydají do úžasné okolní krajiny. Na každý den je připravena společná debata pod vedením profesionálních koučů na téma Nastavení zdravého životního stylu,“ láká veřejnost kastelán Tomáš Wizovský. Akce nese název Pohni zámkem.

Spolek Move Your Self pořádá o víkendu na bečovském zámku program na terasách, ve kterém se vystřídají lekce yogy, step aerobicu, jumping fitness a kruhové tréninky. | Video: Archiv Státní hrad a zámek Bečov nad Teplou

Správa státního hradu a zámku Bečov se dlouhodobě zaměřuje na zážitkovou pedagogiku a sportovní vyžití. Díky těmto aktivitám se hrad stal i prvním modelovým pracovištěm a slouží Univerzitě Karlově, Pedagogické fakultě. Už nyní ale především rodiny s dětmi uvítají novinku, Bečovskou špacírmapu. Jde o tištěnou malovanou mapu zámeckých zahrad s interaktivními úkoly.

Už od května si lidé mohou také koupit zlatou investiční minci od České národní banky s motivem relikviáře svatého Maura, který je umístěn na bečovském zámku. Emise mincí v hodnotě 5000 korun byla 7900 kusů. I když na letošek připadá významné výročí znovuobjevení relikviáře, a to 35 let, kvůli covidu se žádné velké oslavy nekonají.