Vedení Bečova bude také v letošním roce pokračovat v opravách místního náměstí. V plánu je zrekonstruovat prostor před radnicí, který bude poté sloužit k pořádání kulturních akcí. Těch se v Bečově každý rok koná hned několik.

„Pravidelně navštěvuji Bečovské slavnosti, protože to je podle mého názoru jedna z nejlepších akcí v regionu. Líbí se mi, že tam nejsou žádné vietnamské stánky,“ konstatoval Aleš Spurný z Karlových Varů. Starostka Olga Haláková chce v nejbližších měsících kulturní program ve městě ještě zkvalitnit. „Z prostoru před městskou radnicí chceme udělat menší náměstí, na kterém bychom mohli pořádat řadu zajímavých akcí. V hlavní turistické sezoně do Bečova dorazí přibližně 70 tisíc návštěvníků, což je na tak malé městečko ohromné číslo,“ řekla starostka Olga Haláková.

Podle ní se na novém náměstí mohou v budoucnu konat napříkald Biotrhy. „Určitě by to bylo zajímavé. Máme nějaké podklady, ze kterých víme, jak to zde vypadalo dříve. Určitě bychom se tím chtěli inspirovat a vytvořit místo, kde by se setkávali jak místní občané, tak i turisté,“ dodala starostka Bečova nad Teplou.

Tento projekt se má dokončit ještě v tomto roce. „Záleží také na finančních prostředcích, ale doufáme, že se projekt podaří zrealizovat ještě letos. Kromě toho máme v plánu i další zajímavé opravy, které se týkají našeho historického náměstí,“ uzavřela. V budoucnu se má v okolí náměstí také zvýšit počet parkovacích míst, kterých je nyní nedostatek.