I když světové agentury ve středu informovaly, že se cenu nafty podařilo snížit na základě dobré zprávy o uvolněných rezervách, ceny benzinu v čerpacích stanicích v krajském městě Karlovy Vary i ve čtvrtek atakovaly 48 korun za litr. "Zatím nemáme zprávy, že bychom mohli zlevňovat. Je to ale první den, co se ceny neměnily. V poslední době byl každý den nárůst minimálně o jednu korunu, někdy to šlo nahoru opravdu skokově," komentovala situaci s vývojem cen pohonných hmot jedna z žen obsluhy čerpací stanice v Karlových Varech, která si nepřála být jmenována. "Že by lidé tankovali méně, to vůbec. Spíše se snaží předzásobit, berou celé nádrže, tankují i do barelů a kanystrů. Mají zkrátka strach, že ceny ještě porostou. To byste měla slyšet některé komentáře, lidé jsou hodně naštvaní," poznamenala.

Řidiči samozřejmě na zvyšování cen pohonných hmot nadávají. "Je to hrozné. Kdy si to konečně zastaví? Už aby toho debila v Moskvě někdo sejmul," nebrala si servítky jedna z řidiček u karlovarské čerpací stanice. "Za to může naše vláda, nedělá s tím nic. Proč ceny nezastropuje? Má myslet hlavně na naše občany, a ne jen pomáhat Ukrajině," prohlásil postarší muž, který právě do své škodovky tankoval benzin za 47,90 korun za litr.

Téměř polovina těch, co míří do centra v KV Areně, jsou děti.
Podívejte se: Nápor sílí. Ukrajinské děti už přespávají v KV Areně na lehátkách

Redakce zjišťovala ceny napříč jednotlivými značkami, které mají v Karlových Varech své čerpací stanice. Čtyři si udržují naprosto stejné ceny - natural 95 lze u nich pořídit za 47,90 korun, diesel pak za 52,30 korun. Výjimkou jsou dvě čerpací stanice, které šly s cenami níž. Jedna nabízí litr benzinu za 44,90 a naftu za 48,90, druhá pak benzín za 45,90 korun a diesel za shodných 48,90. Karlovaráci o nejnižších cenách ve městě dobře vědí, a právě u těchto dvou se dokonce tvoří menší fronty.