Během koncertu se posluchačům představí adepti berlínské dirigentské školy. V průběhu večera zazní Symfonie č. 4 „Italská” od Felixe Mendelssohna Bartholdyho. V druhé polovině večera se můžete těšit na Symfonii č. 2 D dur německého romantického hudebního skladatele, klavíristy a dirigenta Johannesa Brahmse. A právě na těchto dvou světově uznávaných symfoniích ukáží začínající dirigenti své umění s taktovkou. Jejich alma mater,

Hochschule für Musik Hanns Eisler, je jednou z předních hudebních konzervatoří v Evropě. Škola se ale nezaměřuje jen na klasickou hudbu. Spolupracuje také s různými instituty, jako jsou Jazz Institut nebo Institut für neue Musik, který je součástí Berlínské univerzity umění Vysoké hudební školy Hannse Eislera. Samotná škola má několik souborů včetně komorní hudby, sborů, orchestrů a jazzu.

Vedoucím projektu je dirigent Christian Ehwal, který je mimo jiné profesorem na Vysoké škole Hannse Eislera od roku 2002. Předtím působil jako hlavní dirigent Filharmonie v Jeně, spolupracoval s berlínskou operou, vedl Berlínský státní orchestr na koncertních turné do Velké Británie, Austrálie a na Nový Zéland. Byl generálním hudebním ředitelem Divadla Magdeburg a hlavním dirigentem Magdeburské filharmonie. Od roku 2007 je uměleckým ředitelem a vedoucím dirigentem Shenzhenského symfonického orchestru.

Ve Staré Roli vyrostl unikátní dům.
Atypická stavba se stala splněným snem