Strážníci však tvrdí, že je velmi těžké tento problém nějak dlouhodoběji vyřešit.

„Je to hrůza, lidé tady obědvají na zahrádce, a najednou se leknou bezdomovců, kteří k nim třeba opilí přijdou a žádají peníze," posteskla si provozovatelka jedné z karlovarských restaurací.

Marcel Vlasák, velitel karlovarské městské policie, ví o této problematice hodně. „Je to celorepublikový problém. Mrzí mě, že to v podstatě nikdo příliš neřeší. Je otázkou, zda by například města byla schopna řešit nějaké ubytování a další pomoc pro tyto lidi. Navíc se bojím, že se problém bezdomovců teď v ekonomické krizi bude ještě zvyšovat. Je také velká skupina bezdomovců, kteří už žádnou změnu ani nechtějí a případnou pomoc odmítají," sdělil Vlasák.

Podle něj strážníci pravidelně tyto lidi kontrolují. „Máme vytipovaná místa, která monitorujeme a samozřejmě reagujeme i na informace od občanů města. Problém je, že se na místa, ze kterých je třeba vykážeme, často opět vracejí. Je to nekonečný koloběh," osvětlil nelehkou situaci velitel.

Podle informací Městské policie Karlovy Vary přebývá ve městě přibližně padesát podobných lidí. Stavy se zvyšují i snižují, protože hodně mění místa pobytu.