„Při jednání se zástupci SŽDC jsme navrhovali například to, že by v prostoru stanice mohla vzniknout denní místnost se sociálním zařízením, kterou by mohli během své služby využívat státní policisté a městští strážníci,“ řekl místostarosta Sokolova Jan Picka. To by podle něj většinu bezdomovců odradilo od toho vysedávat v hale či obtěžovat cestující.

Strážníci městské policie spolu s asistenty prevence kriminality nádraží a jeho okolí kontrolují. nemohou zde však být trvale. „Ochranu prostor nádraží musí prioritně zajistit vlastník objektu,“ konstatuje Picka.

SŽDC svůj majetek chrání tím, že využívá bezpečnostní agenturu pouze v odpoledních a nočních hodinách a řešen tak není čas mezi tím.

„Současná situace v prostorách terminálu není optimální a hledáme možnost, jak přispět k jejímu řešení. Je ovšem třeba, aby se do tohoto procesu aktivně zapojily i další subjekty,“ dodala starostka města Renata Oulehlová.

Budovu vlakového nádraží, která je společnou čekárnou propojena s autobusovým terminálem, otevřeli v listopadu minulého roku. Oprava budovy trvala necelý rok a SŽDC vyšla na 25,3 milionu korun.

Policejní akce TISPOL v Karlovarském kraji.
Řidiči ´vyfasovali´ za pásy