Ale také na dalších místech v Karlovarském kraji. „Pátek třináctého je pro řadu lidí synonymem špatných zpráv či obecně něčeho smolného. Proto hasiči již několik let ukazují, že i pátek třináctého může být dnem bezpečí,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. V Karlových Varech je připravena preventivní akce u řeky Ohře vedle Varyády od 13 do 16 hodin.
Budou připraveny atraktivní ukázky práce záchranářů na vodě, hasiči seznámí zájemce s bezpečným chováním při koupání či jízdě na lodích na vodě, účastníci akce si budou moct vyzkoušet základní záchranné pomůcky pro případ tonutí.

„V případě nepřízně počasí bude akce přesunuta na karlovarskou stanici profesionálních hasičů,“ upozornil mluvčí hasičů.

Téma bezpečnosti na vodě předvedou na své stanici také hasiči z Mariánských Lázní. Návštěvníkům ukážou všechny záchranné prostředky pro zásah na vodě, zájemce seznámí se správnými postupy chování na vodě.

Zároveň bude pro děti připravena soutěž, obdoba dospělé soutěže TFA. Jedná se o fyzicky náročné činnosti na soutěžní dráže, které simulují skutečné podmínky zásahu hasičů. Začátek je v 10 hodin, akce bude probíhat až do odpoledních hodin.

Podobnou soutěž, tedy dětské TFA, připravují rovněž hasiči na stanici v Toužimi. I zde bude připravena překážková dráha, kde si děti vyzkouší, co musí zvládnout hasiči při své běžné činnosti. Zároveň se hasiči z Toužimi zapojí do preventivní jízdy ulicemi měst, kde budou poukazovat na špatnou průjezdnost, nejčastěji kvůli špatně parkujícím autům.

„Tato akce nemá za cíl pokutovat špatně parkující, ale upozornit na tento dlouhodobý problém,“ poznamenal Kasal.

Průjezdnost ulic v pátek preventivně ve spolupráci s Policií ČR prověří také hasiči v Sokolově a Kraslicích. I zde má akce především upozornit na ztížené podmínky průjezdu záchranářské techniky na místo zásahu a apelovat na řidiče, aby při parkování mysleli i na toto.