Různé bagry a rypadla mají teď v Bezručově ulici v Karlových Varech zelenou. Před několika dny tu totiž začala náročná rekonstrukce, která spočívá především v zajištění nestabilního svahu, který ujíždí, bortily se kvůli tomu chodníky i se zábradlím. Město na ni čekalo dlouhé roky.

Rypadla se zahryzávají do asfaltu. Bagry pomáhají hloubit díry, pobořené zábradlí zmizelo a místy ho nahradilo provizorní oplocení. Vedení města nejdříve uvažovalo, že během rekonstrukce uzavře pro vozidla ulici úplně. Nakonec byla zvolena varianta kyvadlové dopravy. Ve směru od nemocnice k ulici Na Vyhlídce smějí auta projet po stávající trase, v opačném směru musí volit cestu kolem Šibeničního vrchu. V úterý během dopoledne zde byla doprava celkem plynulá. Řidiči, kteří projíždějí po volném pruhu v místě opravované Bezručovo ulice, musí ale počítat s menšími komplikacemi a zdržením, protože vozovku využívá i těžká technika. Nákladní auta se tu neotočí, a proto musí couvat.

Štěpánka Kadlecová má ke krušnohorským vlkům hodně blízko.
Vlci napadli ovci na Žluticku. Majitelé s bojovými psy jsou horší, říká farmářka

"Žádné výrazné dopravní problémy jsme kvůli opravě zatím nezaznamenali. Je ale pravda, že evidujeme nějaké stížnosti kvůli parkování. Během rekonstrukce bylo totiž například zrušeno parkování v části ulici 5. května, která byla zvolena pro objízdnou trasu. Tato parkovací místa ale nikdy nebyla vyhrazena rezidentům. Lidé tak nyní parkují především ve Hřbitovní ulici a také poblíž hotelu Slavie," informoval mluvčí magistrátu Jan Kopál.

Rekonstrukce Bezručovy ulice má trvat 30 týdnů. Zakázku vyhrála firma Strabag. Práce začaly v době, kdy enormně rostou ceny stavebního materiálu, některý navíc na trhu zcela chybí. To je právě případ i komplikované opravy Bezručovy ulice. Zpevnění mají zajistit speciální vzpěry. Vedení města přesto doufá, že rekonstrukce se uskuteční bez větších komplikací. "Náklady se nám nakonec vyšplhaly na 39 milionů korun bez DPH, což je o sedm milionů více, než jsme předpokládali," konstatoval už před časem náměstek primátorky Petr Bursík. Problémem může být i železo, které je aktuálně velmi nedostatkovým zbožím, a přitom právě tento materiál je pro tuto zakázku stěžejní. "Víme o tom, ale předpokládáme, že zhotovitel si pořídil dostatečné zásoby, takže tato zakázka nebude ohrožena," uvedl v květnu Bursík.

Jak doplnil mluvčí radnice, termín ukončení rekonstrukce připadá až na příští rok.

Na zkušební trať polygonu BMW u Sokolova vyrazila první auta.
Na zkušební trať polygonu BMW u Sokolova vyrazila první auta