Na přechodech pro chodce nehrozí nebezpečí jen od přijíždějících aut, ale i od samotné barvy na silnici tak zvané zebry.
Speciální barvy, které se dávají na přechody, nám mají ukázat, kde je nejbezpečnější místo k překročení silnice. Naneštěstí některé druhy nátěrů jsou při mokré vozovce nebezpečné pro samotné chodce.


Kluzké komunikace k zimě patří, a s tím i zvýšená opatrnost. Každý počítá s tím, že může upadnout, proto je nutné zbytečně neriskovat.
Ale špatně nabarvená zebra vám i z pouhého letního přechodu přes silnici může přivodit zranění. „V létě jsem po dešti přecházel přechod u KV Arény a uklouzl jsem po šlápnutí na bílý pruh,“ Řekl Julius Paraska. A výsledek pádu? Zlomenina malíčku na noze. „ Šel jsem s tím na město, aby se to vyřešilo. Sdělili, že se ozvou. Je to už pár měsíců a pořád nic,“ uvedl dále. Julius Paraska tedy tedy využil primátorského dne a o problému hovořil i s primátorem Kulhánkem.


„Přislíbil, že celou záležitost předá konkrétnímu odboru k prošetření. Zdálo by se, že je to nepodstatný problém, ale klouzající přechody jsou skutečně nebezpečné. Především ty bíle pruhované,“ dodal Paraska.
Podle Michaely Kousalové, mluvčí magistrátu, město při značení přechodů dodržuje požadované normy.
„Na obnovu či tvorbu dopravního značení ve městě vždy vybíráme firmy na základě výběrového řízení,“ uvedla mluvčí karlovarského magistrátu Michaela Koukalová. „Součástí výběrového řízení jsou i specifické podmínky, které splňují normy a předpisy odsouhlasené Ministerstvem dopravy České republiky. Tím máme zajištěno, že barva použitá na vodorovná značení bude kvalitní a odpovídat platné legislativě,“ komentovala situaci mluvčí.
Na zebry na přechodech by si měli dát pozor i samotní řidiči. Na rozdíl od chodců sice neupadnou, ale hrozí jim prodloužení brzdné dráhy.