„K akci patří také Pálení čarodějnic, které se uskuteční týden před tím. Po minulých letech, kdy si lidé chválili rozdělený program na Sokolském vrchu a Rolavě, jsme se rozhdoli letos model zopakovat,“ informoval primátor Petr Kulhánek.

Samotnému zahájení lázeňské sezony bude vévodit několik stěžejních akcí. „V lokalitě sv. Linhart začnou již v pátek ráno vznikat sochy vyřezávané motorovou pilou, lanové centrum zahájí novou sezónu a otevře zbrusu novou trasu Junior, která je přístupná od 6 let věku,“ doplnil primátor s tím, že rozpočet na třídenní akci se pohybuje kolem dvou milionů korun, podobně, jako v předchozích letech. Mlýnská kolonáda pak opět dostane dočasnou pískovou sochu, letos inspirovanou mottem „VARY v pohybu“.

Společenskou událostí víkendu bude Slavnostní večer s předáváním cen města a čestných občanství v Karlovarském městském divadle. Ten začíná v pátek v 19:30. „Akci doplní koncert Karlovarského smyfonického orchestru (KSO), kde zazní klasika, jazz i populáry jako předelávky Beatles nebo filmové skladby z Kolji nebo muzikálu Vlasy. Oba snimky totiž letos slací významná jubilea. Zajímavostí je, že sólisty během othtoo večera budou žáci ze ZUŠ Šmeralova,“ doplnila produkční KSO Vlasta Vodičková.

Atrakce v podobě audiovizuální show dostane letos nový rozměr. „Show se přesune na podium a audiovizuální prvky doplní akrobaté. Představení Pantokine skupiny Cirque Garuda bude k vidění v několika reprízách v pátek večer na podiu na Mlýnské kolonádě, v sobotu na podiu na třídě TGM,“ popsal Kulhánek.

Sobotnímu programu pak bude vévodit tradiční slavnostní žehnání pramenům, kterého seIlustrační fotoZdroj: Archiv/Deník opět ujme apoštolský nuncius Monsignore Giuseppe Leanza. Odpoledne bude ve znamení průvodu družiny Karla IV. a večer zazní v Grandhotelu Ambassador známé filmové a dětské písničky v podání Jaroslava Uhlíře v doprovodu KSO.

Nedělní část programu bude zaměřena převážně na děti, pro které je připraveno zábavné odpoledne s atrakcemi, soutěžemi, koncerty a ukázkou z připravované novinky Činohry Karlovarského městského divadla, pohádky Konec strašidel ve Svatošských skalách.

„V průběhu celého víkendu bude ve Smetanových sadech probíhat řemeslný jarmark, u Grandhotelu Pupp Porcelánové slavnosti. a v pátek bude mít premiéru nová hraná prohlídka města „VARY v paruce“, kterou připravuje Infocentrum města ve spolupráci s Pouličním divadlem Viktora Braunreitera,“ doplnil primátor.

V sobotu nebude chybět tradiční Foodfestival s přehlídkou kulinářského umění a soutěží kuchařů a barmanů a během číšníků ve stylu Vrchní, prchni. V neděli je na programu čtvrtý ročník Sinatrovských slavností na Linhartu.

Na mnoha místech se představí regionální tanečníci, hudebníci, divadelníci a další umělci, které doplní známí interpreti, jako např. Petr Bende, Verona, Jakub Děkan nebo Mirai.

HARMONOGRAM ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZONY 2017

Pálení čarodějnic

30.4. 2017 neděle
Sokolský vrch – moderuje Kateřina Janstová
17:00 – 20:00 Soutěže pro děti
17:30 Dům dětí a mládeže – vystoupení
18:30 Soutěže masek
20:17 Zapálení hranice
20:20 Ivan Hlas – hudební vystoupení (konec 22:00)

Interaktivní galerie Becherova vila
10:00 – 19:00 Za tajemstvím plochy, výšky a hloubky / Hollar 1917 – 2017 (vstupné 20,-)
16:00 – 18:00 Čarodějnická výtvarná dílna – příchozí zájemci si mohou vyrobit čarodějnické klobouky a jiné kouzelné doplňky (vstupné 50,-)


Volnočasový areál koupaliště Rolava

16:30 – 20:00 Dětská tvořivá dílna, malování na obličej, soutěže
16:30 Zahájení – registrace masek a kostýmů
17:00 O líných čertech
18:30 Překvapení pro děti
19:00 Slavnostní zapálení vatry
19:00 Country kapela Petr nebo Pavel
20:00 Průvod vynášení Morany
22:00 Ohňostroj

Ilustrační fotoZdroj: Archiv/Deník

ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZONY

5.5.2017 – 7.5.2017 Řemeslný jarmark –Smetanovy sady, denně od 10 do 18:00 hod.
5.5.2017 – 7.5.2017 Dětské dílny – Smetanovy sady, denně od 10:30 do 17:30 hod.
4.5. 2017 čtvrtek
16:00 Vernisáž výstavy – Přírodní léčivé zdroje Karlových Varů – Vřídelní kolonáda – GALERIE NA OCHOZU (vstupné zdarma)
5.5. 2017 pátek
09:00 – 17:00 Vyřezávání dřevěných soch motorovou pilou – sv. Linhart
10:00 – 17:00 Za tajemstvím plochy, výšky a hloubky / Hollar 1917 – 2017 – Becherova vila (vstupné 20,-)
10:00 – 17:00 Jarní porcelánové slavnosti – před GH Pupp – prodejní trhy, doprovodný program pro návštěvníky

Ilustrační fotoZdroj: Archiv/Deník10:00 – 18:00 Řemeslný jarmark – Smetanovy sady
10:30 – 17:30 Dětské dílny (malované talířky, jarní dekorace) – Smetanovy sady
11:00 Slavnostní otevření další etapy lanového centra – sv. Linhart
14:00 Pěvecká třída Štěpánky Steinové – třída T.G.Masaryka
15:00 D - team – třída T.G.Masaryka
16:00 Petr Bende s cimbálovou kapelou – třída T.G.Masaryka (konec 17:30)
16:00 Vernisáž výstavy Slavní návštěvníci Karlových Varů. – Zámecká věž (pouze pro zvané)
16:30 Slavnostní předání pískové sochy – VARY v pohybu – Mlýnská kolonáda
17:00 Máchův Máj – Sadová kolonáda (vstupné zdarma)
18:00 The Silver spoons – hudební vystoupení
19:00 VARY v parukách – hraná prohlídka města, pouze česká verze (vstupné zdarma) – start Infocentrum, Lázeňská 14
19:30 Slavnostní večer s předáváním cen města a čestného občanství a vystoupením Karlovarského symfonického orchestru – uvádí Marcela Augustová a Petr Čimpera – KMD
21:30 PANTOKINE – audiovizuální show s akrobatickými prvky – podium Mlýnská kolonáda
22:30 PANTOKINE – audiovizuální show s akrobatickými prvky – podium Mlýnská kolonáda
23:30 PANTOKINE – audiovizuální show s akrobatickými prvky – podium Mlýnská kolonáda

6.5.2017 sobota před GH Pupp

09:00 – 17:00 Jarní porcelánové slavnosti – prodejní trhy, doprovodných program pro návštěvníky
Vřídelní kolonáda – GALERIE NA OCHOZU
10:00 – 18:00 Výstava – Přírodní léčivé zdroje Karlových Varů (vstupné zdarma)

Mlýnská kolonáda – pódium
10:00 Zahájení slavnostního žehnání pramenům (projev primátora, fanfáry)
11:00 Vystoupení mažoretek s kapelou – taneční vystoupení
12:00 Taneční studio Fontána – taneční vystoupení
13:30 Sestry Havelkovy s kapelou – hudební vystoupení
15:15 – 15:45 přichází průvod, ohlašují jej famfáry ze Zámecké věže – moderuje Helena Kyselá
16:00 MK Collective a Petra Brabencová – hudební vystoupení
17:30 Muzikálové melodie Pěvecké třídy Štěpánky Steinové – hudební vystoupení

Chrám sv. Maří Magdaleny
11:00 Slavnostní mše
Prostranství před kavárnou Elefant
11:00 – 12:00 ZUŠ A. Dvořáka – hudební vystoupení
14:00 – 15:00 Saxofonová třída Milana Krajíce – hudební vystoupení

Prostranství před LH Thermal
11:30 – 16:00 Food Festival Karlovy Vary
Třída T.G.Masaryka, Smetanovy sady
10:00 – 18:00 Řemeslný jarmark
10:30 – 17:30 Dětské dílny – výroba královských korun, ozdoby pro princezny, korálkování
14:00 – 18:00 Historický kolotoč pro děti (zdarma)
14:00 Dei - Gratia – středověká kapela
15:00 Ukázka střelby z historických děl
15:00 Orientální tanečnice – taneční vystoupení
14:00 – 18:00 Jízda na sudech
14:00 – 18:00 Molitanová bitva
16:00 – 18:00 Lukostřelba pro veřejnost (zdarma)
16:00 – 18:00 Historické ležení Karla IV. – ukázka historického ležení a zbraní, možnost focení s koňmi, rytíři a dámami
16:00 – 18:00 Hostina Karla IV. – kejklíři, rytíři, tanečnice a divadelníci předvádí své umění pro krále Karla IV. a jeho dvůr


18:00 – 21:00 Den Evropy
18:00 Zahájení Dne Evropy
18:45 Hodiny – hudební vystoupení
20:00 Verona – hudební vystoupení
21:30 PANTOKINE – audiovizuální show s akrobatickými prvky
22:30 PANTOKINE – audiovizuální show s akrobatickými prvky
23:30 PANTOKINE – audiovizuální show s akrobatickými prvky

Tržní kolonáda
11:00 – 12:00 Soubor písní a tanců Dyleň – taneční a hudební vystoupení
14:00 – 15:00 Módní přehlídka - TŠ Harmonie
16:00 – 17:00 Bád Boys – hudební vystoupení

Sadová kolonáda a Dvořákovy sady
10:00 – 18:00 Spolek panstva na tvrzi Žíželeves - korzování v šatech Biedermeier a historický tanec 19 století.

Divadelní náměstí
10:00 – 16:30 Občerstvení
10:00 – 12:00 Flašinetář
13:00 – 14:00 ZUŠ A. Dvořáka – hudební vystoupení
14:30 – 16:30 Harmonikář

Interaktivní galerie Becherova vila
10:00 – 17:00 Za tajemstvím plochy, výšky a hloubky / Hollar 1917 – 2017 (vstupné 20,-)
18:00 Máchův Máj (vstupné zdarma)

Letní kino
14:00 Ukázka lovu dravých ptáků
14:30 Vlajková show HEROLD
15:00 Začátek průvodu Karla IV. – možnost fotografování s Karlem IV., vystoupení historického šermu a tanečnic (průvod vychází v 15:10)
16:00 Ukázka lovu dravých ptáků

Karlovarské městské divadlo
16:00 Vita Caroli – derniéra představení žáků ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary (vstupné zdarma, vstupenky v předprodeji v pokladně KMD a v pobočkách Infocentra města Karlovy Vary)

Galerie umění Karlovy Vary
16:00 Canto & piano (slavné písně a árie ze světových oper) – Jarní koncert vítězů Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka – Galerie umění Karlovy Vary (vstupné zdarma)

Grandhotel Ambassador Národní dům
19:30 Jaroslav Uhlíř s Karlovarským symfonickým orchestrem (vstupné jeden dospělý + dítě za 200,- Kč – další dítě 50,- Kč, dospělí 200,- Kč, v předprodeji v pobočkách Infocentra města Karlovy Vary a on-line na vstupenky.karlovyvary.cz)

7.5.2017 neděle
10:00 – 16:00 Jarní porcelánové slavnosti – před GH Pupp – prodejní trhy, doprovodný program pro návštěvníky
10:00 – 17:00 Za tajemstvím plochy, výšky a hloubky / Hollar 1917 – 2017 – Becherova vila (vstupné 20,-)
10:00 – 18:00 Výstava – Přírodní léčivé zdroje Karlových Varů – Vřídelní kolonáda – GALERIE NA OCHOZU (vstupné zdarma)
10:00 – 18:00 Řemeslný jarmark – Smetanovy sady
10:30 – 17:30 Dětské dílny – dárky (brože) a přáníčka pro maminky - Smetanovy sady
13:00 – 17:00 Zábavné odpoledne pro děti – prostranství u LH Thermal
13:00 – 17:00 Skákací hrad, skluzavka a dětský koutek pro děti - prostranství u LH Thermal
13:00 – 17:00 Herní místa pro děti – děti plní úkoly, za které dostávají razítka na kartičku (obdrží u vstupu) - Chytání rybiček, Hod na cíl,

Opičí dráha s pingpongovým míčkem, Chůze na chůdách. Po splnění všech úkolů za orazítkovanou kartičku dostanou odměnu – prostranství u LH Thermal
13:00 Zahájení dětského dne moderátorem – prostranství u LH Thermal
13:00 Animační team – prostranství u LH Thermal
13:00 Collegium Vocale Jiřího Štrunce, ženský komorní sbor z KV – Mlýnská kolonáda
13:00 Mažoretky – taneční vystoupení – třída T.G.Masaryka

Ilustrační fotoZdroj: Archiv/Deník13:30 Bibi Blažková – prostranství u LH Thermal
14:00 – 18:00 Historický kolotoč pro děti (zdarma)
14:00 Animační team – prostranství u LH Thermal
14:30 Jakub Děkan – třída T.G.Masaryka
14:45 Bibi Blažková – prostranství u LH Thermal
15:00 1. kolonádní koncert Karlovarského symfonického orchestru – Mlýnská kolonáda
15:20 Animační team – prostranství u LH Thermal
15:55 Carpe Diem - taneční vystoupení – prostranství u LH Thermal
16:00 Mirai – hudební vystoupení – třída T.G.Masaryka
16:30 Akro Joga – prostranství u LH Thermal
16:40 Animační team – prostranství u LH Thermal
17:00 Sinatrovské slavnosti IV. – Sv. Linhart (vstupné zdarma)
17:00 Pohádka KONEC STRAŠIDEL VE SVATOŠSKÝCH SKALÁCH – ukázka činohry KMD – Dvořákovy sady