Sedmý ročník největší triatlonové akce v České republice odpočítává pomalu jeden den za druhým do svého zahájení. Odstartuje v sobotu 25. srpna. Pořadatelé v osvědčeném modelu připravují na sobotu Witte Automotive Baby Duathlon (triathlon pro starší ročníky), open závod pro jednotlivé věkové kategorie a závod štafet.

V neděli se největšími českými lázněmi přežene triatlonová smršť nejlepších evropských závodnic a závodníků v rámci ITU Evropského poháru. Vladimír Malý, ředitel závodu, zažíval doslova horký půlrok. Proč? „Zápolení na triatlonové trati by mi bylo milejší než diplomacie kolem finančního zajištění akce," přiznává Malý otevřeně.

„Ve spolupráci s městem Karlovy Vary a především hlavními partnery, Karlovarskými minerálními vodami, Českou triatlonovou asociací, se nám podařilo zachovat pro Vary jejich největší sportovní svátek. Pro představu, jen za licenci Evropského poháru musíme povinně zaplatit 6 000 eur, na Prize Money 12 500 eur. Rád bych poděkoval všem, kteří nás podpořili."

Podporu bude organizační štáb potřebovat také v podobě publika, které je při karlovarském triatlonu na kolonádách a před LH Thermal jedinečné. Přijďte tedy 25. – 26.srpna na 7. ročník City Triathlonu Karlovy Vary. Více informací a přihlášky jsou již otevřeny na internetových stránkách www.citytriathlon.cz.