Na opravu bude totiž potřeba velké množství hliníku, který je aktuálně zcela nedostatkovým zbožím, a navíc Bochov za rekonstrukci zaplatí o čtyři miliony korun více, než se předpokládalo. Čtyři miliony nejsou přitom pro město vůbec zanedbatelnou položkou, protože tvoří desetinu příjmu.

"Při zahájení opravy jsme zjistili, že jsou poškozené navíc krovy střechy i stropní konstrukce v prvním nadzemí. Původně jsme přitom měli naplánovanou jen výměnu krytiny. Práce tak rozdělíme na dvě etapy. Letos se udělá krov a krytina, příští rok se opraví strop. Počítali jsme přitom, že nás to bude stát šest milionů. Kvůli zjištění dalších nedostatků a kvůli zdražení materiálu dáme letos na opravu sedm milionů, a další tři miliony na stropní konstrukci příští rok. Na střechu budeme dávat hliníkový plech a přiznávám, že docela trnu hrůzou, abychom ho vůbec sehnali. Na trhu totiž není," posteskl si starosta Bochova Miroslav Egert.

Podle něho ovšem stav stropní konstrukce není tak závažný, že by hrozilo akutní nebezpečí. I proto práce mohou počkat. "Kvůli podhledům nebylo poškození stropu vidět. Ten je odhnilý. Naštěstí má budova radnice jen přízemí, první patro a pak už jen podkroví, takže se to týká jen toho jednoho patra," doplnil bochovský starosta, který připomenul, že rekonstrukce není jednoduchá ani proto, že radnice je kulturní památkou a práce na ni tak musí schvalovat památkáři.