„Na vzdělání není nikdy pozdě.“ To je heslo, kterým se řídí studenti Soukromé vyšší odborné školy územně správní v Bohaticích. Zde totiž zasedli do školních lavic lidé od dvaceti až do čtyřiceti sedmi let.

Potvrdila to ředitelka školy Věra Kučerová. „Jsme pobočkou kladenské vyšší odborné školy. Studenty zde učíme dálkově dva dny v týdnu. Kromě toho zde provozujeme i denní vysokoškolské studium,“ vysvětlila Kučerová.

Podle ní se zájem rapidně zvyšuje. „Fungujeme zde tři roky. První rok zde bylo pouze osm studentů, ale nyní zde dálkově studuje přes osmdesát lidí. Ti si uvědomují, že bez dalšího vzdělávání se neobejdou. Přihlášky přijímáme do 30. září,“ informovala ředitelka školy.

Ne všichni se ovšem na školu přihlásili jen proto, aby se z vlastní vůle doškolovali. „Navštěvuje nás i hodně lidí, kteří potřebují nové znalosti pro svou práci. Jinak by totiž přišli o místo,“ dodala Kučerová.

Třetím rokem bohatickou školu navštěvuje i čtyřiatřicetiletá Martina Vránová. „Uvědomila jsem si, že maturita už dnes zdaleka nestačí. Je potřeba dál se učit. Zde studuji územní správu a samosprávu. Čeká mě ještě rok a půl učení,“ vysvětlila Vránová.

V jednom však jsou čtyřicátníci i studenti o dvacet let mladší zajedno – všichni mají radost z dobrých známek. „Když mám v indexu ze zkoušky jedničku, je to stejná radost jako jsem měla z jedniček ve škole,“ dodala Vránová.