První z nich jsou připraveny už na tento víkend. V pátek 23. března a v sobotu 24. března pořádá Bečovská botanická zahrada pro veřejnost dvě akce zabývající se hornickou činností na Bečovsku. V pátek od 17:00 se v badatelně botanické zahrady koná přednáška vynikajícího badatele a regionalisty Rudolfa Tomíčka o Benátčanech, prospektorech drahých kovů a hledačích pokladů. Vstupné je dobrovolné. Součástí akce je autogramiáda.

Kdo se bude chtít vydat po stopách Benátčanů, může se v sobotu od 9:00 zúčastnit terénní exkurze. Jedná se o jedinečnou akci hledání ztracené a zapomenuté Benátské štoly podle historických důlních map, opět za doprovodu odborníka a znalce montánní historie Rudolfa Tomíčka. Účastníci se kromě objevů seznámí přímo v terénu i s historií a pozůstatky hornické činnosti (zlato, cín, drahé kovy) na Bečovsku.

Počet účastníků je limitován. Účast je zpoplatněna 200 korun na osobu, pro držitele permanentek je zdarma. Je třeba přihlásit se na becovskabotanicka@seznam.cz. Sraz je v 9:00 v Bečovské botanické zahradě. Pořadatelé doporučují samozřejmě vhodné oblečení a obuv, ale také baterku.

Ilustrační foto
Sezona farmářských trhů je opět tady