V současnosti se do něj nedá dostat po žádné ze silnic a starosta Jan Horník apeluje na motoristy: "Žádáme řidiče o respektování nastalé situace, aby do hor nejezdili!"

Město Boží Dar je ze všech stran nepřístupné, všechny silnice jsou uzavřeny včetně silnice I/25, do odvolání a to i hraniční přechod do SRN. Město Boží Dar urgentně žádá všechny motoristy, aby toto vzali na vědomí a svou cestu odložili. Podle předpovědi počasí může tento stav trvat až do středeční půlnoci.

Starosta poznamenal, že se i přes nesčetná varování najdou řidiči, kteří je nerespektují a pak musí být doslova zachraňování. "Jedu na Ředitelství silnic a dálnic vymoci si systém proměnného dopravního značení doplněného o pevné závory na nejvýše položenou mezinárodní silnici I. třídy v ČR (1080 m n.m.). Jakékoliv jiné řešení v době naprosto neukázněných řidičů už je obrovský hazard nejen pro ně samotné, ale zejména pro ty co je zachraňují. Tak uvidíme, jak po létech snažení uspěji," uvedl starosta.

Kromě problémů kolem Božího Daru jsou v Karlovarském kraji uzavřeny také silnice mezi Přebuzí a Rolavou, Jindřichovicemi a Hájem, Abertamská křižovatka - státní hranice.