Společnost Bristol Group, která je vlastníkem hotelového komplexu Bristol v Karlových Varech, chce v polovině letošního září ukončit poskytování zdravotnických služeb. Svou žádost oznámila magistrátu města i krajskému úřadu. Proč učinila takové radikální rozhodnutí, ovšem není zcela jasné. Bristol se totiž odmítl k celé záležitosti oficiálně pro Deník vyjádřit. Redakci se dostaly k dispozici dvě varianty, jenomže obě asistentka majitele hotelového komplexu Maxima Kocherova vyvrátila. Mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková víceméně potvrdila jednu z verzí, která kolem koluje, že zdravotnické služby má Bristolu poskytovat jiná společnost.

"Společnost Bristol končí. Propustila personál, protože Bristol je přece prodaný. Kupuje ho nějaký švýcarský miliardář. Bristol tak vrátil licenci k poskytování zdravotnických služeb," hlásil Jan Kronika, předseda Asociace hotelů a restaurací Karlovarského kraje.

Ilustrační snímek
Kvůli místu na parkování napadla muže. Teď ženě hrozí tři roky

Jenomže tuto verzi obratem dementoval lékař Roman Šmucler, který v Bristolu působí pod hlavičkou firmy Asklepion. "Tak to bych musel vědět. Pravda je taková, že zdravotnické služby budeme Bristolu dodávat my pod firmou Asklepion, a Bristolu tak končí licence. Pod Asklepion také přišli lékaři, kteří jsou Bristolu k dispozici. Současná situace je taková, že lékařů je málo, ale my si myslíme, že se praxe dá v Karlových Varech udržet," vysvětlil Šmucler.

Asistentka Anna Popová Deník sice na jeho žádost kontaktovala, ale nic neupřesnila. "To tak není," reagovala na informace s Asklepionem a na dotaz ohledně nového vlastníka se pousmála. Slíbila, že vedení Bristolu pošle vyjádření, ale nakonec se tak nestalo. "Nemám kompetence se k tomu vyjadřovat. Rozhodli jsme se, že to nebudeme komentovat," poznamenala asistentka jednatele.

Karlovarské kulturní léto 2021
Burger festival, Wohnout, Kozub, Koller. Před Thermalem to bude zase žít

Mluvčí krajského úřadu potvrdila, že licence Bristolu končí. "Společnost Bristol Group, které bylo v minulosti uděleno krajským úřadem oprávnění k poskytování zdravotních služeb, požádala v zákonném termínu o odnětí tohoto oprávnění ke dni 20. září 2022. Mezitím však další společnost podala ke krajskému úřadu žádost o udělení oprávnění k poskytování zdravotních služeb s místem poskytování zdravotních služeb ve SPA & WELLNESS komplexu Bristol v Karlových Varech. Rozhodnutí zatím odbor zdravotnictví krajského úřadu nevydal, jelikož žádost není kompletní," uvedla mluvčí Pavlíková s tím, že jméno společnosti zatím nemůže úřad zveřejnit.