Vystoupí tam na unplugged koncertě. Pro fanoušky, kteří nejsou významné osobnosti, bude ovšem velkým zklamáním, že jeho vystoupení 29. června nebude v Karlových Varech veřejné.

Brayn Adams je hostem naší privátní akce, kterou každoročně pořádáme pro VIP hosty festivalu. Ty organizujeme v posledních letech, abychom ještě více zkvalitnili nabídku během filmové přehlídky,“ prozradila Pavlína Stránská, mluvčí společnosti BigBoard, která soukromou party pořádá.

Privátní akce společnosti, která se zabývá pronájmem reklamních ploch, začíná v 18 hodin 29. června v Sadech Karla IV., které se nacházejí před Císařskými lázněmi. Podle Stránské vystoupí na party mnoho dalších významných interpretů, kanadský zpěvák je na programu vzhledem ke své významnosti až jako poslední.

Na festival přijede také držitel Zlatého globu, ceny BAFTA, nominace na Oscara Cliv Owen, britský herec. Převezme na slavnostním zakončení 58. ročníku Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary.​ Hostem letošního ročníku bude také oscarový režisér Steven Soderbergh, který má na svém kontě například Dannyho parťáky či Erin Brockovich. V Karlových Varech uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film. Snímek Kafka natočil s Jeremy Ironsem v titulní roli v roce 1991 v Praze. Další velkou hvězdou, která neodmítla pozvánku na letošní filmový festival, je představitel Tolkienova Aragorna v epické sáze Petera Jacksona Pán prstenů Viggo Mortensen. Na slavnostním zahájení převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary a uvede snímek Až na konec světa, který  napsal a režíroval.