Ještě začátkem léta prodával Aleš Doleček ovoce a zeleninu. Pak ale zašel ke kartářce a ta mu předpověděla, že bude prodávat ryby. A stalo se.

„Myslel jsem, že si ze mě dělá legraci. Ale prodej ovoce a zeleniny byl obtížný, nejvíce mi vadily vosy a vůbec.Pak jsem začal o slovech kartářky přemýšlet a sortiment jsem změnil. Zvolil jsem ryby. A i když mě někteří přátelé varovali, že se řítím do průšvihu, povedlo se. Lidé mají o ryby zájem, stěžovat si tedy nemůžu,” líčil Aleš začátky svého rybího obchodu. Podle všeho se strefil do černého. Rybárny totiž z Karlových Varů zmizely.

„A ryby v hypermarketech? No tak dobrou chuť. Já tady mám ryby čerstvé a chutné. Nevěřil jsem, ale lidé je kupují stále více a nevadí jim sem dojet třeba z Ostrova nebo z Chodova. Prostě si to mezi sebou řekli. A jsem rád,” dodává rybí podnikatel.

Aleš Doleček má kádě umístěné u stánku na tržišti ve Varšavské ulici. „Je to taková rybí zoo. Mám tady sumce, pstruhy, kapry, amury a další rybí druhy. Když jdou kolem děti, nemohou se na ně vynadívat,” pochlubil se. A prosbě, aby z kádě vylovil sumce, okamžitě vyhověl.

Zatímco sumec v jeho náručí otráveně otevřel hubu, Aleš se rozzářeně usmíval. V jeho rybím království je humor a úsměv součástí prodejního marketinku.
Aleš se už nyní má co otáčet. „O ryby byl zájem v létě, když jsem s nimi začínal, ale teď, když se blíží vánoční svátky, je kupují lidé stále více. A to je dobře,” dodal usměvavý podnikatel s rybami.⋌