Hudebníci z Karlovarského symfonického orchestru i nadále bedlivě sledují, jak rozhodne město o jeho další budoucnosti a zda se povede zažehnat finanční i personální problémy, které hudební těleso trápí. Vzniklá pracovní skupina, složená z některých politiků i odborníků, už má některé varianty, jak se s problémy orchestru vypořádat.

Potvrdila to Dagmar Laubová (ODS), náměstkyně karlovarského primátora. „Shodli jsme se na tom, že existují tři varianty, jak by orchestr nadále fungoval. Buď by vše zůstalo tak, jak je doposud, nebo by se přešlo na obecně prospěšnou společnost a poslední možností je příspěvková organizace, ale s pozměněnými smlouvami,“ nastínila náměstkyně.

Skupina by podle ní měla pracovat i po komunálních volbách. „Akorát by do ní přibyli ještě další dva členové. Nyní budou členové skupiny zpracovávat svá hodnocení na tyto varianty,“ ujistila Dagmar Laubová.

Právě přechod na obecně prospěšnou společnost a nespokojenost s ředitelem byly důvody, proč někteří hudebníci protestovali, a dokonce se konala i demonstrace. „Jednání tohoto pracovního týmu jsem se zúčastnil a je dobře, že jsem slyšel stanoviska všech členů. Podle mého osobního názoru mi zatím připadá, že by nejlepší byla možnost zanechat příspěvkovou organizaci, ale pozměnit smlouvy. Uvidíme ale, jak bude situace vypadat dále a také jak se do budoucnosti orchestru promítnou volby,“ uvedl Martin Petr z Unie orchestrálních hráčů Karlovarského symfonického orchestru.