Studenti Střední průmyslové školy v Ostrově se budou od září vzdělávat v zcela nové supermoderní budově. Ta vzniká v rámci projektu Centrum technického vzdělávání. Náklady na tento projekt jsou přibližně 400 milionů korun.

„Projekt je financován z Regionálního operačního programu. Zhruba třiceti miliony se na něm podílel také Karlovarský kraj a dvaceti miliony se na projektu podílelo také město Ostrov,“ konstatoval Milan Matějka, místostarosta Ostrova. Do nového objektu se vtěsná až 750 studentů a 90 zaměstnanců. Chybět nebudou laboratoře, dílny ani moderní učebny pro teoretické vzdělávání.

„Celý projekt bude definitivně dokončen už v květnu. Během července a srpna se do nové budovy kompletně přestěhuje místní průmyslová škola,“ dodal místostarosta. Podle jeho slov jdou všechny stavební práce podle plánu.

Průmyslová škola momentálně stále působí v ostrovském zámku. „Do této budovy se přestěhuje část městského úřadu. V plánu máme také rekonstrukci těchto prostor, která začne ještě letos. Stále se snažíme na tyto opravy získat finanční prostředky z dotací. Zatím se nám povedlo získat přibližně patnáct milionů korun. Nyní ještě nejsme schopni říct, kolik bude přestavba zámku stát,“ řekl Pavel Čekan, starosta Ostrova.

Ten také přiblížil plánované opravy. „Určitě se změní atrium, které je uprostřed celého areálu. To bychom chtěli zastřešit a poté by tam měla vzniknout podatelna a občerstvení,“ doplnil starosta.