Demolici několika budov v areálu autoparku bývalých kasáren plánuje ostrovská radnice. Vedení města nyní jedná o poskytnutí dotací od Ministerstva pro místní rozvoj.

„Předpokládaná částka potřebná ke strhnutí tří budov a ekologickému ošetření v tomto areálu je odhadována na něco přes dva a půl milionu korun,“ řekl Pavel Čekan, starosta Ostrova.

Město žádá o poskytnutí dotací ve výši přes jeden a půl milionu korun. Zbylé peníze hodlá dodat z vlastního rozpočtu. „V případě, že bude dotace poskytnuta, plánuje radnice realizaci projektu ještě letos,“ dodal starosta.

Město prozatím nemá žádné plány, jak po demolici areál využít. „Prostory bývalých kasáren jsou vybaveny i pozemní komunikací, takže lze uvažovat o bytové výstavbě. Samozřejmě, že pokud se naskytne dobrý podnikatelský záměr, město velmi rádo tuto uvolněnou plochu poskytne, “ sdělil místostarosta Ostrova Milan Matějka.

„Armáda ve zdejších prostorách měla dříve sklad paliva a ekologické sanace byly provedeny pouze v areálu kláštera, za jehož zdmi se bývalé kasárny nacházejí. Areál bývalých kasáren je zatím prázdný a poskytnutí dotace by našemu městu hodně pomohlo. V případě, že neseženeme potřebné finance, město bude možná uvažovat pouze o stržení budov na vlastní náklady. Na případný ekologický úklid již nebudou prostředky, “ popsala vedoucí odboru rozvoje a územního plánování ostrovské radnice Alexandra Fübacherová.

Město doufá, že ministerstvo dotaci schválí. „Bez ní by nově získané prostory nemohly být plně využity a případní podnikatelé by tak museli ekologickou sanaci provést na vlastní náklady. Armáda o tomto problému ví, ale sama nemá dostatek prostředků, aby nám mohla pomoct, “ doplnil místostarosta.

Budoucnost budov ještě není jistá. „Vše je v jednání a momentálně nemáme žádné bližší zprávy. Během června bychom měli už s jistotou vědět jak žádost o dotaci dopadla, “ uzavřel starosta Ostrova Pavel Čekan.

Část objektů v tomto areálu město Ostrov používá pro své účely jako sklad věcí.

(hni)