„Radní tento záměr určitě schválí. Jsou to pozemky města a prodejci se sem vejdou. Pro lidi, kteří si burzu oblíbili, tak velké změny nenastanou. Vždyť nové místo je kousek od areálu AC Start," uvedl náměstek Petr Bursík (ODS).

Kvůli přesunu burzy bude rada města měnit i tržní řád a novinkou je i její nový správce. Tím by měla být místo sportovního klubu SC Start, který burzu v areálu AC Start nyní provozuje, městská společnost KV City. A celý výtěžek z burzy by pak měl jít do pokladny města. Až dosud si peníze mezi sebe půl na půl dělili insolvenční správce, protože zadlužený stadion jde do prodeje, a polovina tržeb šla právě klubu SC Start.

„My s tím souhlasíme. Byli jsme proti přesunu burzy na Dolní Kamennou. Bylo to nelogické. Polovina prodejců by se tam nevešla a pro lidi by to byla citelná změna," vysvětlil předseda klubu Petr Vukliševič. A dodal, že městu s přesunem burzy klub pomůže. „Rádi bychom ale, aby brigádníci, kteří s jejím provozem pomáhali, zůstali. Už nyní jsme s trhovci jednali, budou mít přesně dané místo a připravenou rezervaci pro své stánky. Také bychom byli rádi, aby ze zisku burzy byly znovu podporovány sportovní kluby, které na AC Stadionu trénují," doplnil Vukliševič.

Proti tomu nic nenamítá ani vedení města. „Je třeba ale rozhodnout, jakým způsobem. K tomu plánujeme svolat ještě koordinační schůzku. Na ní by se také stanovilo, do kdy bychom byli schopni nové místo pro burzu v bývalém areálu technických služeb uvést do provozu a spočítat, kolik to město bude stát," uvedl primátor Petr Kulhánek (KOA), který s přesunem také souhlasí.Podle náměstka Bursíka, předkladatele návrhu na přesun burzy, činí její roční obrat kolem 2,2 milionu ročně. „Domnívám se, že toto výrazně zvyšuje cenu AC Start, který věřitelé posílají do prodeje," zdůraznil. Do výběrového řízení se hlásí i město, ovšem záleží na tom, kolik bude jeho vyvolávací cena.