VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bývalá náměstkyně Laubová je bez práce. Budu se bránit, říká

Karlovy Vary – Bývalá náměstkyně Dagmar Laubová řeší nelehký problém. Po skončení svého působení ve veřejné funkci nemá práci.

16.11.2010 27
SDÍLEJ:

Bývalá náměstkyně Dagmar Laubová.Foto: DENÍK/Archiv

V bývalém zaměstnání Dagmar Laubovou odmítli přijmout pro nadbytečnost a více se s ní prý nebavili. „Podávám trestní oznámení a budu se bránit soudní cestou,“ říká Laubová odhodlaně.

My jsme se jí zeptali:
Kde jste byla zaměstnaná předtím, než jste nastoupila do funkce náměstkyně na karlovarském magistrátu?
Od roku 1995 jsem učila v Základní umělecké škole Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Od září 1998 jsem působila ve funkci zástupkyně ředitele. V říjnu roku 2006 jsem byla zvolena v komunálních volbách do zastupitelstva. V listopadu 2006 jsem nastoupila nejprve do funkce uvolněného člena zastupitelstva, posléze na post náměstkyně prolázeňství a kulturu. V říjnu 2010 jsem již kandidovala na nevolitelném místě, a to s důvěrou, že po práci ve veřejné funkci, jakmile mi vyprší mandát, nastoupím na své původní místo zástupkyně ředitele ZUŠ A. Dvořáka,z nějž jsem do veřejné funkce před čtyřmi lety odcházela.

Kdy jste do práce chtěla zpět nastoupit?
Na své původní místo jsem se chtěla vrátit včera, 15. listopadu. Ve čtvrtek 11. listopadu jsem plna optimismu šla na jednání s pověřenou zástupkyní ředitele Dagmar Svobodovou domluvit si třídu a další záležitosti.
Šokem pro mne bylo její naprosto skandální jednání, kdy mi nabídla výpověď pro nadbytečnost s odkazem, že žáci ke mně nechtějí chodit. Na můj dotaz, kteří to vlastně jsou, jen tupě mlčela a stále opakovala, že ke mně nikdo nechce chodit.
Jak si vůbec může dovolit předjímat situaci, která ještě nenastala, a tím mi a priori kazit renomé po léta dobrého pedagoga?

Co si o tom všem nyní myslíte?
Já se ptám, kam se poděli moji bývalí žáci, kteří ke mně chodili? Na to byli snad vzati učitelé, kteří by mi je měli teď předat. Jak je možné, že nechá na škole působit důchodce a učitele nekvalifikované a já plně kvalifikovaná dostávám výpověď? A pro nadbytečnost?! Slušný paradox.
Takto si v Karlových Varech váží kvalifikovaných učitelů, když máme v našem kraji největší nekvalifikovanost učitelů z celé republiky.

Co jste tedy čekala? Žádné problémy, vstřícnost, prostě hladký nástup zpět do zaměstnání?
Předpokládala bych, že když už se někdo nechá pověřit na funkci vedoucího pracovníka, bylo by vhodné, aby vládl elementárními znalostmi problematiky, slušností a asertivní komunikací s lidmi a měl samozřejmě základní povědomí o zákonech České republiky. Sama pověřená ředitelka nemá odpovídající vzdělání, ale pouze „vydržené“ svým věkem.

Jak probíhala vaše komunikace, když jste o místo přišla žádat?
Před samotným jednáním mi řekla, ať odevzdám svůj mobilní telefon, asi ze strachu z ufonů, a předám ho sekretářce Hrůzové. Tu mimo jiné jmenovala do funkce zástupkyně, přičemž ona nemá ani zbla pedagogického vzdělání. Posledním paradoxem je, že mé místo vlastně bryskně obsadila osobou, která může být, dle vyjádření krajského radního, důvodně podezřelá z porušování zákona.

Jak chcete postupovat dál? Jednat, nebo si budete hledat práci jinde?
Pochopitelně se budu bránit soudní cestou. A můj závěr? Tak takto dopadne člověk, který v dobré víře odešel pracovat do veřejné funkce a teď se nemá kam vrátit. Rozhodně se s tím nesmířím.

(iva)

Vyjádření Dagmar Svobodové, zástupkyně ředitele ZUŠ Antonína Dvořáka

Bývalá náměstkyně primátora Dagmar Laubová si stěžuje, že ji po ukončení práce na radnici nechcete přijmout zpět do práce. Můžete vysvětlit proč?

K tomuto problému bych se ráda vyjádřila. Její dosud platná pracovní smlouva (která byla k 15. listopadu 2010 pozastavena z důvodů její práce na magistrátu města) je na práci učitelky. K datu 15. listopadu 2010 jsem si byla vědoma, že paní Dagmar Laubovou musím zaměstnat jako učitelku na plný úvazek. Proto jsem oslovila klavírní oddělení ZUŠ a společně jsme tento úvazek pro paní Laubovou připravili.

Oznámili jsme rodičům žáků, že budou přestupovat k jinému učiteli a někteří žáci budou měnit svého korepetitora. Na základě tohoto oznámení mi předkládali rodiče svůj písemný nesouhlas s přestupem jejich syna (dcery). Naše škola je specifická tím, že rodiče platí školné a vybírají si svého pedagoga. S tím souvisí i práce korepetitora. Žáci z jiných hudebních oborů mají od září svá vystoupení nacvičena a není možné, aby v této době měnili korepetitora.

Dle mého zjištění nebyla v předchozích letech spolehlivým korepetitorem – doprovody nezvládala anebo se vůbec nedostavila. Přínosem pro školu je spolehlivý důchodce, který se svými žáky reprezentuje ZUŠ na interních i veřejných koncertech, nežli Dagmar Laubová, která pobírala plat i za dobu, kdy se do zaměstnání prokazatelně nedostavovala. Osoba Dagmar Laubové nebyla a není loajální vůči škole, protože veřejně pomlouvala práci našich žáků a jejich koncerty, a nemůže být proto přínosem pro školu do budoucna. Paní Laubová navíc do práce nenastoupila, protože jsme obdrželi doklad o její pracovní neschopnosti.

(jah)

Místo události:
16.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 27
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Vrátný12 200 Kč

Vrátní VRÁTNÝ/Á - OSTRAHA OBJEKTU. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: VRÁTNÝ/Á - OSTRAHA OBJEKTU, , Kontakt: pí Valuchová Alena, tel.: 777911932, e-mail: personalni@safeguard.cz, , Požadujeme čistý trestní rejstřík, solidní vystupování. , Předem zavolat na tel. 777 911 932.. Pracoviště: Safeguard service, a.s. - 002, 363 01 Ostrov nad Ohří. Informace: Alena Valuchová, +420 777 911 932.

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Pokojská16 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních POKOJSKÁ. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18700 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POKOJSKÁ, , Kontakt: pí Stachová Terézia Ing., tel.: 731618515, e-mail: hr.manager@savoywestend.cz, , POŽADUJEME: , - praxi na podobné pozici 1 rok, základní znalost RJ, AJ/NJ výhodou, pracovitost, spolehlivost, TR bez záznamu. Akceptujeme rovněž Osvědčení o získání profesní kvalifikace podle Národní soustavy kvalifikací. , , NABÍZÍME: , - zajímavou a nestereotypní práci v příjemném prostředí 5* hotelu, čtvrtletní motivační plán - prémie, zaměstnanecké benefity, přímé jednání, dotované stravování, vitamínové balíčky, věrnostní odměny, , Místo výkonu práce: Petra Velikého 16, 364 01 Karlovy Vary. Pracoviště: Savoy westend hotel, s.r.o. - 001, Petra Velikého, č.p. 583, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Terézia Stachová, +420 731 618 515.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel24 882 Kč

Učitelé všeobecně vzdělávacích předmětů na středních školách UČITEL/KA MATEMATIKY A INFORMATIKY. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24882 kč, mzda max. 32450 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: UČITEL/KA MATEMATIKY A INFORMATIKY, , Kontakt: pí Dietlová Markéta, tel.: 353 585 603, e-mail: karlovyvary@trivis.cz, , Uchazeč musí splňovat kvalifikační předpoklady podle zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících, praxe výhodou, ale vhodné též pro absolventy. , 8 týdnů dovolené, stravenky.. Pracoviště: Trivis - střední škola veřejnoprávní karlovy vary, s.r.o. - 001, T. G. Masaryka, č.p. 559, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Markéta Dietlová, +420 353 585 603.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel22 000 Kč

Učitelé odborných předmětů (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) UČITEL/KA ZŠ, SŠ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt: předem telefonicky, e-mailem., Zařazení dle katalogu prací 262/2006 Sb. , Pedagogické vzdělání - učitelství. , Zaměstnanecké výhody: Příspěvek na stravování, vitamíny, masáže, hrazené kurzy a školení, vstupy na kulturní a sportovní akce, rekreace, penzijní připojištění, životní pojištění.. Pracoviště: Výchovný ústav, dětský domov se školou, základní škola, střední škola a školní jídelna žlutice, jiráskova 344 - oo1, Jiráskova, č.p. 344, 364 52 Žlutice. Informace: Bohumila Pěnkavová, +420 353 176 211.

Hokejisté HC Energie (v bílém) hostili Kadaň
33

Zákládní část skončila. Teď to teprve začne

Populace stárne a města a obce jsou si vědomy, že se o své seniory musí postarat (ilustrační foto).
27

Města dohánějí resty a staví. Kapacity v domovech pro seniory už nestačí

Legiovlak míří do lázní

Mariánské Lázně - Legionářské muzeum na kolejích opět vyráží na pouť po Čechách. Jeho třetí zastávkou se stanou Mariánské Lázně.

Kvůli kouření došlo na pěsti

Ostrov - Ve rvačku se zvrhl spor o to, zda lze v kanceláři kouřit, či ne. Po předchozí „nikotinové“ hádce zaútočil osmatřicetiletý muž na svého o dvacet let staršího kolegu a udeřil ho pěstí do obličeje.

Lesní stezka ve Žluticích chce bodovat v soutěži Dřevěná stavba roku

Žlutice – Pro nejlepší stavby ze dřeva může až do 2. března hlasovat veřejnost v prestižní anketě Dřevěná stavba roku 2018.

Ledecká je olympijskou legendou. Získala druhé zlato, po lyžích i na snowboardu

/FOTOGALERIE/ Ester Ledecká, 22letá česká reprezentantka, získala na zimních hrách v Pchjongčchangu své druhé zlato. Po šokujícím prvním místu ze super-G pro ni byla zlatá i druhá jihokorejská sobota. V paralelním obřím slalomu snowboardistek s přehledem porazila všechny své soupeřky a zařadila se mezi české olympijské legendy Věru Čáslavskou nebo Emila Zátopka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT