VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bývalá náměstkyně Laubová je bez práce. Budu se bránit, říká

Karlovy Vary – Bývalá náměstkyně Dagmar Laubová řeší nelehký problém. Po skončení svého působení ve veřejné funkci nemá práci.

16.11.2010 27
SDÍLEJ:

Bývalá náměstkyně Dagmar Laubová.Foto: DENÍK/Archiv

V bývalém zaměstnání Dagmar Laubovou odmítli přijmout pro nadbytečnost a více se s ní prý nebavili. „Podávám trestní oznámení a budu se bránit soudní cestou,“ říká Laubová odhodlaně.

My jsme se jí zeptali:
Kde jste byla zaměstnaná předtím, než jste nastoupila do funkce náměstkyně na karlovarském magistrátu?
Od roku 1995 jsem učila v Základní umělecké škole Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Od září 1998 jsem působila ve funkci zástupkyně ředitele. V říjnu roku 2006 jsem byla zvolena v komunálních volbách do zastupitelstva. V listopadu 2006 jsem nastoupila nejprve do funkce uvolněného člena zastupitelstva, posléze na post náměstkyně prolázeňství a kulturu. V říjnu 2010 jsem již kandidovala na nevolitelném místě, a to s důvěrou, že po práci ve veřejné funkci, jakmile mi vyprší mandát, nastoupím na své původní místo zástupkyně ředitele ZUŠ A. Dvořáka,z nějž jsem do veřejné funkce před čtyřmi lety odcházela.

Kdy jste do práce chtěla zpět nastoupit?
Na své původní místo jsem se chtěla vrátit včera, 15. listopadu. Ve čtvrtek 11. listopadu jsem plna optimismu šla na jednání s pověřenou zástupkyní ředitele Dagmar Svobodovou domluvit si třídu a další záležitosti.
Šokem pro mne bylo její naprosto skandální jednání, kdy mi nabídla výpověď pro nadbytečnost s odkazem, že žáci ke mně nechtějí chodit. Na můj dotaz, kteří to vlastně jsou, jen tupě mlčela a stále opakovala, že ke mně nikdo nechce chodit.
Jak si vůbec může dovolit předjímat situaci, která ještě nenastala, a tím mi a priori kazit renomé po léta dobrého pedagoga?

Co si o tom všem nyní myslíte?
Já se ptám, kam se poděli moji bývalí žáci, kteří ke mně chodili? Na to byli snad vzati učitelé, kteří by mi je měli teď předat. Jak je možné, že nechá na škole působit důchodce a učitele nekvalifikované a já plně kvalifikovaná dostávám výpověď? A pro nadbytečnost?! Slušný paradox.
Takto si v Karlových Varech váží kvalifikovaných učitelů, když máme v našem kraji největší nekvalifikovanost učitelů z celé republiky.

Co jste tedy čekala? Žádné problémy, vstřícnost, prostě hladký nástup zpět do zaměstnání?
Předpokládala bych, že když už se někdo nechá pověřit na funkci vedoucího pracovníka, bylo by vhodné, aby vládl elementárními znalostmi problematiky, slušností a asertivní komunikací s lidmi a měl samozřejmě základní povědomí o zákonech České republiky. Sama pověřená ředitelka nemá odpovídající vzdělání, ale pouze „vydržené“ svým věkem.

Jak probíhala vaše komunikace, když jste o místo přišla žádat?
Před samotným jednáním mi řekla, ať odevzdám svůj mobilní telefon, asi ze strachu z ufonů, a předám ho sekretářce Hrůzové. Tu mimo jiné jmenovala do funkce zástupkyně, přičemž ona nemá ani zbla pedagogického vzdělání. Posledním paradoxem je, že mé místo vlastně bryskně obsadila osobou, která může být, dle vyjádření krajského radního, důvodně podezřelá z porušování zákona.

Jak chcete postupovat dál? Jednat, nebo si budete hledat práci jinde?
Pochopitelně se budu bránit soudní cestou. A můj závěr? Tak takto dopadne člověk, který v dobré víře odešel pracovat do veřejné funkce a teď se nemá kam vrátit. Rozhodně se s tím nesmířím.

(iva)

Vyjádření Dagmar Svobodové, zástupkyně ředitele ZUŠ Antonína Dvořáka

Bývalá náměstkyně primátora Dagmar Laubová si stěžuje, že ji po ukončení práce na radnici nechcete přijmout zpět do práce. Můžete vysvětlit proč?

K tomuto problému bych se ráda vyjádřila. Její dosud platná pracovní smlouva (která byla k 15. listopadu 2010 pozastavena z důvodů její práce na magistrátu města) je na práci učitelky. K datu 15. listopadu 2010 jsem si byla vědoma, že paní Dagmar Laubovou musím zaměstnat jako učitelku na plný úvazek. Proto jsem oslovila klavírní oddělení ZUŠ a společně jsme tento úvazek pro paní Laubovou připravili.

Oznámili jsme rodičům žáků, že budou přestupovat k jinému učiteli a někteří žáci budou měnit svého korepetitora. Na základě tohoto oznámení mi předkládali rodiče svůj písemný nesouhlas s přestupem jejich syna (dcery). Naše škola je specifická tím, že rodiče platí školné a vybírají si svého pedagoga. S tím souvisí i práce korepetitora. Žáci z jiných hudebních oborů mají od září svá vystoupení nacvičena a není možné, aby v této době měnili korepetitora.

Dle mého zjištění nebyla v předchozích letech spolehlivým korepetitorem – doprovody nezvládala anebo se vůbec nedostavila. Přínosem pro školu je spolehlivý důchodce, který se svými žáky reprezentuje ZUŠ na interních i veřejných koncertech, nežli Dagmar Laubová, která pobírala plat i za dobu, kdy se do zaměstnání prokazatelně nedostavovala. Osoba Dagmar Laubové nebyla a není loajální vůči škole, protože veřejně pomlouvala práci našich žáků a jejich koncerty, a nemůže být proto přínosem pro školu do budoucna. Paní Laubová navíc do práce nenastoupila, protože jsme obdrželi doklad o její pracovní neschopnosti.

(jah)

Místo události:
16.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 27
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sanitář, sanitářka, zdravotnický 18 000 Kč

Sanitáři Lázeňský/á (podvodní masáže, koupele). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Lázeňský hotel přijme na volné pracovní místo lázeňská/ý, (podvodní masáže a koupele), popř. inhalace a parafín. , Požadujeme ruský jazyk, znalost dalšího jazyka je vítána. Požadujeme Osvědčení o získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání od akreditovaného zařízení, které získalo akreditaci Ministerstva zdravotnictví k uskutečňování vzdělávacího programu akreditovaného kvalifikačního kurzu., Pracovní doba od 7-15.30hod.. Pracoviště: Aristokraty hotely s.r.o. - hotel karlsbad grande madonna, Moravská, č.p. 2093, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Petra Havlín, +420 353 169 503.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 24 000 Kč

Pracovníci v oblasti prodeje jinde neuvedení ASISTENT/KA PRODEJE V PRODEJNÍ GALERII. Požadované vzdělání: úsv. Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ASISTENT/KA PRODEJE V PRODEJNÍ GALERII, , Kontakt: pí Delinčáková Dana, tel.: 353416127, 722906220 (8-15 hodin PO-PÁ), e-mail: dana.delincakova@moser.cz, , Požadavky na uchazeče: , - Min. středoškolské vzdělání, nejlépe ekonomického směru, pozice vhodná i pro absolventa, - Znalost AJ podmínkou, další světový jazyk vítán, - Zkušenosti s prodejem značkového zboží výhodou, ale ne podmínkou, - Orientaci na výsledky, cit pro značku, - Vstřícný a pro-aktivní přístup k zákazníkům, - Týmového ducha, - Loajalitu zaměstnavateli a značce, - Zodpovědný a samostatný přístup ke svěřeným úkolům, - Časovou flexibilitu (práce o víkendech a svátcích), spolehlivost, otevřenost a kreativitu, - Očekáváme příjemné vystupování a komunikační schopnosti, - Uživatelská znalost na PC, , Náplň práce:, - Zodpovědnost za prodejnu a za její výsledky, - Profesionální zákaznický servis, prodej, - Práce s pokladnou a pokladním systémem, - Doplňování zboží, organizace skladu, - Udržování prodejny a skladu v čistotě, - Sledování statistik, vedení obchodní korespondence se zákazníky, , Nabízíme:, - Dovolená navíc , - Příspěvek na penzijní připojištění, - Stravování ve společnosti zajištěno , - Možnost studovat cizí jazyky v areálu sklárny, - Využití vlastního rehabilitačního střediska, , Místo výkonu práce: Kpt. Jaroše 46/19, 36006 Karlovy Vary 6. Pracoviště: Moser, a.s. - 001, Kpt. Jaroše, č.p. 46, 360 02 Karlovy Vary 2. Informace: Dana Delinčáková, +420 353 416 127,722 906 220.

Výroba - Pomocní pracovníci údržby budov a souvisejících 16 000 Kč

Pomocní pracovníci údržby budov a souvisejících prostor HOTELOVÝ/Á ZŘÍZENEC/KYNĚ V LÁZNÍCH. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: HOTELOVÝ/Á ZŘÍZENEC/KYNĚ V LÁZNÍCH, Kontakt: pí Kuchařová Eva, tel.: 702153251, e-mail: nabor@laznejachymov.cz, , POŽADUJEME:, - vyučení nebo maturita v jakémkoliv oboru , - morální bezúhonnost , - pracovitost, spolehlivost, - zdravotní způsobilost , - předpoklady pro týmovou spolupráci, - aktivní přístup k práci , , NABÍZÍME:, - příjemné pracovní prostředí , - krátký/dlouhý týden, - samostatnou a zodpovědnou pracovní pozici, - stabilní zaměstnání a zázemí silné společnosti, - zaměstnanecké výhody a benefity: 5 týdnů dovolené, rekreace ve spřátelených lázních, kvalitní dotované stravování - obědy za 22 Kč, možnost plavání v bazénu za zvýhodněné ceny, příspěvky na dětské tábory, odměny k pracovním výročím, zvýhodněný tarif u mobilního operátora, příspěvky na dovolené a Vánoce, DATUM NÁSTUPU: ihned nebo dle dohody., , V případě zájmu zašlete svůj profesní životopis, motivační dopis a kopie dokladů o dosaženém vzdělání na adresu personálního oddělení nebo na email: nabor@laznejachymov.cz, nebo kontaktujte personalistku Evu Kuchařovou na telefonním čísle: 702 153 251. , Zasláním Vašeho životopisu do společnosti Léčebné lázně Jáchymov a.s. dáváte souhlas ke zpracování Vašich osobních dat dle § 21 zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů a jejich uschování v personální databázi této společnosti za účelem získání zaměstnání pro Vaši osobu. Tento souhlas platí až do jeho odvolání.. Pracoviště: Léčebné lázně jáchymov a. s. - 000, T. G. Masaryka, č.p. 415, 362 51 Jáchymov. Informace: Eva Kuchařová, +420 702 153 251.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 21 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Kontakt: předem e-mailem zaslat životopis s fotografií: personalni@bristolgroup.cz, -- SO vzdělání v oboru kuchař, - praxe v oboru, - znalost RJ vítána, - samostatnost, pracovitost, spolehlivost a zodpovědnost, Možnost ubytování., Nabízíme zaměstnání v perspektivní společnosti a zajímavé zaměstnanecké benefity. Životopisy s fotografií zasílejte na uvedený e-mail.. Pracoviště: Bristol a.s. - 000, Sadová, č.p. 2026, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Milada Muchnová, +420 353 348 560,731 429 019.


Gymnázium Ostrov - jídelna (Ilustrační foto)

Gymnázium bude mít do října nový koridor i šatny

Videosouhrn 16.–17. června 2018

S šedesáti kily na Sněžku a Nazareth s Masarykem v Havířově: videa víkendu

Alergiky potrápí kromě trav také pyl černého bezu

Sokolovsko – Pro nejbližší období opět nepředpokládá Pylová informační služba dramatické změny ani v koncentraci, ani v druhovém zastoupení vzdušných alergenů.

Nejlepší tým vodních záchranářů má Cheb

Cheb - S titulem nejlepšího týmu vodních záchranářů se domů vrací hasiči ze stanice Cheb. Ti uspěli v prestižním klání vodní záchranné Slezské Harty, která je považována za neoficiální mistrovství České republiky ve vodním záchranářství.

Dům dětí a mládeže potřebuje novou střechu. Nedostává se ale řemeslníků

Ostrov – Opravit střechu a krovy na Městském domě dětí a mládeže v Ostrově, to by nemělo být nic poměrně složitého. Radnice má projekt i peníze, ovšem čeho se jí nedostává, jsou řemeslníci. Že by nikdo neměl o zakázku za zhruba 4,5 milionu korun zájem?

Zlodějíček se vloupal do auta. Majitel mu to ale usnadnil

Ostrov – Pokoj si zřejmě nedá šestadvacetiletý zlodějíček, který krade opakovaně a tentokrát si vyhlédl zaparkované auto.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT