Objekty v ulici I. P. Pavlova, které připadly jako historické Karlovým Varům po odchodu policie do nového sídla v areálu hejtmanství, město prodalo za zhruba 30,3 milionu korun. Novým vlastníkem se stala karlovarská společnost Slavia Eka jednatelky Elviry Kulik, která se o dům ucházela už v prvním výběrovém řízení. Byla ale jedinou firmou, která podala nabídku a ta byla podle mínění vedení města nízká. Za budovu chtělo získat minimálně 40 milionů korun, nejen nabídnutých 29 milionů. Firma proto napodruhé sumu navýšila.

Zbývající objekty se nyní snaží prodat Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). A to včetně souvisejících pozemků. Za nemovitosti požaduje minimálně 41,4 milionu korun.

„Předpokládáme, že by o ně mohl být mezi potenciálními kupci velký zájem vzhledem k atraktivní poloze objektů," uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Pětipodlažní objekty byly postaveny koncem 19. století, mají přípojky na veřejnou elektrickou síť, vodovod a kanalizaci. Do výběrového řízení se zájemci o koupi mohou přihlásit do 15. října.

V objektu od první republiky až do dokončení nového krajského ředitelství před několika lety sídlila policie, v době druhé světové války v ní bylo gestapo.

V horní části komplexu jsou cely pro zadržené ještě v podobě, jakou měly ve 30. letech minulého století.

Na prodeji se chtěl karlovarský magistrát domluvit právě s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. Jenomže tento záměr selhal, a město tak prodávalo objekt samostatně.