Vazební věznici opustil po dvaadvaceti měsících letos 31. července. Podle soudkyně Ivany Fořtové je na svobodě pod podmínkou, že se podrobí probačnímu dohledu.

U Okresního soudu v Karlových Varech se Hořejš zpovídal ze zločinů zpronevěry, poškození věřitele a přečinu porušení povinnosti při správě cizího majetku. Toho se měl dopustit právě jako jednatel atletického klubu AC Start. Po jeho úřadování klub spadl do exekuce kvůli tomu, že Hořejš jako jednatel klubu nesplatil dluhy ve stanoveném termínu.

Víta Hořejše zatkla policie v říjnu 2011. Letos v červnu spadla klec a okresní soud poslal Hořejše do vězení na 3,5 roku. Podle soudkyně Fořtové se ale odvolal a kauzu nyní bude řešit Krajský soud v Plzni. „Zároveň může zažádat o prominutí trestu," podotkla soudkyně. Hořejš si už ve vazbě polovinu trestu odseděl a nahrává mu i to, že ještě nikdy nebyl trestán. On sám se včera nechtěl k případu nijak vyjádřit. Žádost o rozhovor ale neodmítl.

Primátora Petra Kulhánka zpráva zaskočila. „Nevěděl jsem to," uvedl. A zdůraznil, že AC Start, i když cena za něj je obrovská, by měl znovu patřit městu. „Toto území považujeme za strategické především pro sport. Vedle atletického stadionu stojí KV Arena, v sousedství je plavecký bazén, v budoucnu zde má vyrůst i hala pro míčové sporty," vysvětlil snahu města sportovní areál získat primátor Petr Kulhánek.