Vedle náčelníka Rudolfa Chlada opustil řady horských záchranářů i Pavel Hrnčíř.

„U Horské služby jsem pracoval třicet let, z toho třiadvacet let jako profesionální záchranář,“ zavzpomínal na svou kariéru Pavel Hrnčíř. Nostalgii ale nepropadá. „Odchod do důchodu jsem bral normálně. Horská služby mi dala hodně, je na co vzpomínat. Ale smutek a nostalgie? Nebo snad dokonce nuda? To ani náhodou! Na to prostě nemám čas,“ říká bývalý záchranář.

Nejenže se Pavel Hrnčíř zavázal pro město provádět zimní údržbu, ale díky své přítelkyni Dáše Jeřábkové má i vzácné chvíle volna vyplněné takřka horečnou aktivitou. „Dáša je velice aktivní člověk. Chci se společně s ní začít zase více věnovat lezení po pískovcových skalách, v létě osedláme kola… Na konci kariéry horského záchranáře mi prostě hodně pomohla. I díky ní nemám čas litovat,“ svěřuje se dnes už bývalý záchranář.

Horskou službu ale za hlavu rozhodně hodit nehodlá. Stále je jejím čestným členem a kdyby bylo potřeba, rád, jak sám tvrdí, pomůže. „Kdyby nastala nějaká mimořádná situace, a já měl čas, mohou kluci z horský s mou pomocí počítat,“ přitakává Pavel Hrnčíř.