Na Rolavě začíná program v 16:30, a to registrací masek a kostýmů. Dále je připravena Čarodějnická pohádka, dětská diskotéka, stavění májky a v 19:00 se zapálí také tradiční vatra. Po následném vyhlášení nejlepších masek dojde průvod s Moranou k řece Rolavě a akci zakončí ve 22:00 ohňostroj.

Během dne tu bude také připraveno pro návštěvníky až 2000 vuřtů k opékání zdarma a od půl sedmé tu začne hrát country kapela Lochness.

„Program na ´Sokoláku´ vypukne v 17:00 a bude jím provázet Kateřina Janstová. Děti se mohou těšit na pohádku O vodníku Pačískovi v podání Divadla dětí Libora Baláka. Večer vyvrcholí koncertem legendárního Karla Kahovce se skupinou George & Beatovens. Hranice bude zapálena, jak už zvykem, v čase odpovídajícím letopočtu, tedy přesně ve dvacet hodin a 16 minut," dodala mluvčí magistrátu Helena Kyselá.

Samozřejmostí jsou také čarodějnické reje v dalších městech a obcích na Karlovarsku.

Například Jáchymovští mohou za sobotní zábavou vyrazit v 18:00 na Šlikovku, kde bude k dostání i speciální ´pětistovkové´ pivo a výroční kelímky.

Stavění májky, soutěž o nejlepší masku a hudbou nabitý podvečer jsou připraveny také v Dalovicích, kde vše začíná v půl páté odpoledne v areálu základní školy.

Bubenická show ozvláštní sobotu také ve Velichově. Tady je start od 17:00 v amfiteátru u hospody U Lípy. Kulturní program doplní i děti z MŠ Velichov, Velichovská hasičata, country tance.

Další dění lze nalézt na stránkách obcí.