Ani v letošním roce nezapomněly obce na Karlovarsku na tradiční oslavy pálení čarodějnic na velkolepou Filipojakubskou noc. Po celém regionu bude možností dost, stačí si jen vybrat, kam vyrazit.

Nebyly by to pořádné oslavy, kdyby Karlovaráci nevyrazili na 'Sokolák'. „I letos zde pořádáme akci 30. dubna, jako každý rok," ubezpečila malé i velké čarodějnice mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá. „Program vypukne v 17 hodin, hranice bude zapálena přesně ve 20 hodin a 14 minut," dodala Kyselá. Připravena je řada soutěží, včetně soutěže masek, chybět nebude divadelní představení pro děti, o které se tentokrát postará Pouliční divadlo Viktora Braunreitera. Večer zakončí vystoupení bluegrassové kapely COP.

Oslavy po celém Karlovarsku však nevypuknou až ve středu, někde se chystají oslavy už tento víkend. „My oslavíme Filipojakubskou noc už dnes, a to od pěti hodin," potvrdila čeledínka z Horního hradu Kateřina Skořepová. I zde je připraven bohatý program, který bude doprovázet živá muzika. „Chybět nebude ani divadlo pro děti, dobrodružná prohlídka hradu či vypouštění lampionů štěstí," řekla Skořepová.

Předčasné oslavy si můžete užít i na dětském hřišti za Varyádou. Od dvou hodin si malí i velcí přijdou na své. Pro rodiče bude hrát kapela Stan and Tony Revival s hity 60. 80. let. A pro ty nejmenší je připravena nejedna kratochvíle, bude se hledat Miss čarodějnice a přijde i kouzelník. Jako všude bude k dispozici oheň, tak nezapomeňte na špekáčky.

Na pálení čarodějnic na poslední dubnový den nezapomněli téměř v žádné obci na Karlovarsku. Za posezením u ohně tak můžete vyrazit na fotbalové hřiště v Nových Hamrech, na Andělskou Horu či do Nové Role. Podle prvních předpovědí by nemělo pršet, a je tak tedy na vás, kam vyrazíte za oslavou Filipojakubské noci.