Střešní krytina v dezolátním stavu a mokré mapy na stropech kanceláří i v obřadní místnosti. Instituce sídlící v budově novorolského městského úřadu si budou moci oddychnout, že se tohle všechno stane minulostí. S pondělním ránem započne rekonstrukce střechy financovaná z rozpočtu města.

„Zhotovitel oprav střechy a jejího zateplení provede všechny práce za přibližně pět milionů korun. Rekonstruovat se bude za chodu. Budova i krytina na její střeše jsou původní a od šedesátých let se nic neopravovalo," řekla Jitka Pokorná, starostka Nové Role.

Také podle toho stav místností a chodeb pod střechou vypadal. „Třináct kanceláří, zasedací místnost a obřadní síň mají zničené stropy a vlhké a poničené bylo i vybavení. Situace už byla natolik neúnosná, že jsme museli sáhnout po penězích z rozpočtu města a nečekat na dotační tituly. Pokud se ale zadaří, příští rok bychom rádi ve druhé etapě opravili a zateplili fasádu domu, možná i s pomocí dotace od Ministerstva životního prostředí," doplnila starostka.