Karlovy Vary chtějí do oslav investovat 1,4 miliony korun. Podle mluvčího magistrátu Jana Kopála chybět nebude ani vánoční sortiment. "Prostranství vyzdobí také stromky od Lázeňských lesů. Ve Vřídle bude stejně jako vloni vřídelní strom s ozdobami ukrývajícími výherní losy. Vyhrává téměř každý a mezi výhrami jsou poukazy na návštěvu podzemí vřídla, plaveckého bazénu města, pokamenělé dárkové předměty, poukazy na kapry a vánoční stromky z Lázeňských lesů, drobné dárkové předměty a podobně," uvedl Jan Kopál. Výtěžek z prodaných losů bude věnován na činnost sportovních klubů hendikepovaných sportovců.

Vánoční strom město vztyčí i na prostranství před hotelem Thermal, a to 28. listopadu v 18 hodin. "Je to statný patnáctimetrový stříbrný smrky ze zahrady v Čechově ulici. Jeho pokácení, transport a usazení zajistí tradičně městská Správa lázeňských parků. Smrček městu věnovali soukromí dárci z Drahovic," upřesnila primátorka.

Varyáda rozsvítila vánoční strom a nadělovala zdravotně postiženým sportovcům
Varyáda rozsvítila vánoční strom a nadělovala zdravotně postiženým sportovcům

Centrum vánočních trhů sice bude na Mlýnské kolonádě, ale vánoční světelná výzdoba rozzáří trasu už od Thermalu v centru lázní. "Počítáme znovu s vánočním vláčkem a autobusem a další program trhů nyní upřesňujeme. Rozhodně ale ustupujeme od velkých koncertů, přednost dáváme vystoupení dětí karlovarských základních a uměleckých škol. Po nich vystoupí místní umělci a skupiny. Větší program přinesou soboty a neděle, každou adventní neděli se bude také slavnostně rozsvěcet svíce na adventním věnci," zdůraznila primátorka.

Ale také dodala, že provoz trhů může omezit vývoj epidemiologické situace v České republice, změna programu je tak vyhrazena.

Město plánuje mohutnější program především o víkendech. Například ve školičce porcelánu, kterou vede Růženka Dolinová, si budou moci zájemci vytvořit vlastní hrneček, vánoční atmosféru vyvolá i svátečně nazdobené město. "Celá trasa od hotelu Thermal na Divadelní náměstí tak bude protknuta různými světelnými dekoracemi. Vůni lesa pak mohou návštěvníci pocítit před Mlýnskou kolonádou, kde budou rozmístěny desítky živých jehličnatých stromků, které budou vyvolávat v návštěvnících příjemné pocity. Věřím, že si všichni opět vánoční Vary užijí," dodala primátorka.

Rozpočet vánočních trhů je zatím stanoven na 1,4 milionu korun. Vánoční program chystají také Lázeňské lesy. V areálu sv. Linharta si lidé budou moci zakoupit od poloviny prosince živé vánoční stromky i kapry, posedět s dětmi v místní kavárně, kde je připraven i dětský koutek.